BOGATI

 

To je vrt izobilja, ni za vsakega, ki nima pojma.
Vrt izobilja, ki je naša obla.
Vrt izobilja, samo za velike , ki znajo.
Samo oni vedo, kako drago nas kruh stane.
Vrt poln pohlepa, v ogradi nima vrat.
Vrt izobilja, na borzah se prodaja, za tistega, ki več vplača.
To je samo za tiste, ki znajo iz nič narediti palačo.
Ni morale, ni verske utehe, ni za vsakogar.
Moraš za vse imeti dekret, ki si ga je izmislil vrhovni svet.
Nadzor je svetovni nazor.
Prodaja mleko tisti, ki še videl ni vime krave.

faeq

RAjko      Jerama

Poslano:
24. 08. 2022 ob 08:06

Če bi izkoriščani ne imeli toliko želja, da bi imeli vse to, kar imajo bogati,

bi se začarani krog stopnjujoče polarizacije bogastva začel trgati, cefrati na koščke.


Mislim, da gre za uspešno taktiko dolgotrajnega izčrpavanja nasprotnika, s tem da od njega nič ne kupiš, pa vselej živiš srečno.

ŽELJE  SO HUDIČ, ki ga je treba ugnati na poti v svobodo TEGA TRENUTKA.

Zastavica

Nada

Poslano:
24. 08. 2022 ob 08:35
Spremenjeno:
24. 08. 2022 ob 08:36

Toplovodar (Miha Šalehar, val202) pravi, da smo vsi enaki - bogati, manj bogati in revni, ker hlepimo po VEČ.

Pa ni čisto tako: to je piramidni sistem in na tej lestvici nastaja spodaj armada zelo revnih; želje pa so nam vsiljene kot del "potrošniške igre". Morda bi morali ustaviti "ceh psihologov", ki dela za elite, kako privabiti množice v igro (reklame itn.).


Vrt  izobilja postja vrt pohlepa!

Zastavica

RAjko      Jerama

Poslano:
24. 08. 2022 ob 09:28

Točno to, kar pravi Nada.

Seveda je človeško stremeti po več, ker je to vgrajeno v proces evolucije.

TREBA je končno na novo definirati kaj je VEČ.

Mnogi zrelejše kulture, dežele in rase na tem planetu so ta korak opravile ŽE ZDAVNAJ.
Zdaj živijo s poudarkom na lastnem duševnem razvoju in s ciljem končne osvoboditve; čeprav so na površju navidez ravno tako vpeti v sistem proizvodnje, kapitala, itd.

Za njih je presežek udobja ali bogastva pravzprav balast, in resnični uspeh zmanjšanje apetitov v materialnem.

Swami Vivekananda, Paramahansa Jogananda in podobni mistiki so o tem veliko napisali in predvsem učili z zgledom.
(Skratka, tisti, ki jim leži zadovoljstvo v polju 5 čutov, so res bedaki PAR EXCELENCE)


Zastavica

Faek Al Khatib

Poslano:
25. 08. 2022 ob 19:08

Je res , družbe ki so skromni imamo za premetivci. V svet kapitala so dve kasti,  ena je kapital druga potrošniki  .

Ki so tudi kmete ki negujejo svoj kruh ki ga morajo tudi kupiti 

Lepo pozdravljena


 


Zastavica

Komentiranje je zaprto!

faeq
Napisal/a: faeq

Pesmi

  • 24. 08. 2022 ob 05:21
  • Prebrano 409 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 52.46

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!