
za svojo prihodnost gradiš to hišo
biješ velike in male bitke vsakdana
v prihodnost letijo vse ptice
krščuješ otroka
in so svobodni
in so del tebe
pod nebom
svojega smisla
vse kar je zdaj in tukaj
ima svoj razlog tam in onkraj
sem ker sem del tebe
ki bežiš v jatah
kot nekoč
in ne zapuščaš mesta
vse kar je zdaj in tukaj
ima svoj razlog tam in onkraj
Razmišljam, če je v mislih bog, ali gre le za človeški nivo hrepenenja, da gre življenje in hotenje naprej. Pesem daje veliko možnosti za razmislek.
Zdaj, ko se Ukrajina bori za svoj obstoj, se pravzaprav bori za svojo prihodnost, saj so ljudje pripravljeni žrtvovati svoja življenja. Prihodnost se izkaže kot tista dragocenost in gibalo same biti. Njen smisel.
To sem imel v mislih in seveda, kdaj, potem človek prispe, k počitku, k nedelji. Tukaj je še ena dimenzija, ki bi jo lahko imenovali božje, kot namreč sv. Pavel imenuje boga, da je vse v vsem.
Ja. Če živim za jutrišnji dan in na nek način iz jutrišnjega dne, kdaj sploh živim. Ne vem. Hitim v jutri.
Lp, m
Objemi današnji dan, ker je prelep in traja kratek čas ...
Objemi in poleti ekstatično čez nemogoče
v zanos cvetočega poletja
Najbolj kruto pa je, ker si zatiskamo oči - "ne zanima nas, ni naše, nič ne moremo ...", a že jutri nas bo definitivno zanimalo!
Miko, bodi pozdravljen, prav je tudi na ta način opozarjati,
Stojan
Stojan, bit sama, kot najlepše današnjega dne, pestuje svojega otroka, jutrišnji dan. Niti se preprosto ne vdajamo iracionalnemu užitku, niti zgolj ne skrbimo.
Danes je rojstvo jutrišnjega dne in v tem je lepota samega obstoja. Tukaj človek niti nima neke izbire. Lahko se prepustimo in ne zgrešimo.
Kar ti omenjaš je nezadovoljstvo iz občutka dolžnosti, nad ignoranco. Ne zavedamo se, da je prihodnost Ukrajine, prihodnost nas vseh. Pred vrati je mračni srednji vek, stvari ne boš mogel poimenovati z njihovimi pravimi imeni, kar je ves čas prisotno. Mogoče je kot v bolezni, to le faza zanikanja. Imaš pa tudi cel kup mavrične religije in blažene sredi pekla drugih.
Lp, m
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: miko
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!