
1
Tega mesta ni več
ko sem te objemal
si me izropal
Na poteh mojega otroštva
govoriš meni tuj jezik
Iz mojega doma si naredil
sredstvo svojega bogatenja
Prišel si z ljubeznijo do zlata
in jokal za svojo rojstno vasjo
kjer sta tekla med in mleko
Zdaj nikomur ni več mar za nikogar
Povej mi
kam boš odšel umreti
Mojega mesta ni več
2
Pregnala me je vojna
Zdaj sem v tujini
Borim se za obstanek
v neki sušilnici za perilo
s sosedo
učiteljico petja
Nisem vedel da to obstaja
Molčim
in gledam svoje povešene gate
Ven !
Molčim
Doma sem pri trinajstih
od očeta dobil štiri konje
in deset johov zemlje
Granata mi je ubila ženo
Sam sem
s štirimi majhnimi otroki
Tukaj me zapušča modrost
naših starih
Prvič v življenju sem povzdignil glas
in to na žensko
Učiteljico petja
Zdravo, Nada. Niso samo stihi.
Spomni se samo usode severno in južnoameriških indijancev ob stiku z belo raso..., prišel si z ljubeznijo do zlata, potem Afrika, itd.
Vse skupaj se lahko prične zelo lepo, kot križanje in bogatenje kultur, konča pa kot brezobzirno plenjenje staroselcev.
Prav tako ima begunec svojo zgodbo. Toda, ali te ljubi? Ko te preraste (načrtno), z nataliteto, te preprosto zaduši.
Sem za internacionalizem, zemlja je vseh ljudi, toda, ne morem si kaj, da ne bi opazil kako malo je nekaterim mar mojega mesta in jezika.
Manjka še tretji del pesmi, kjer bi se vprašal kje, kdaj je človek v resnici doma. Brez instant religioznih odgovorov seveda.
Hvala za branje, zgodovina je učiteljica življenja, le pravilno jo razumimo.
Lp, m
Le kje smo resnično doma in kje si jemljemo pravico do odtujenega doma ...
Odlično, Miko, res bi bilo dobro zaključiti s tretjim delom, o katerem pišeš; zdaj imamo dve zgodbi, tretja pesem bi ju lahko povezala ... premisli in če želiš, dopiši,
lp, Ana
Hvala, Ana. Veliko razmišljam o tem koliko je dom tisto novo, ki še ni doma.
Lp, m
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: miko
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!