
ko sem tekala med travami
višjimi od mašne v laseh
nisem vedela za strehe ki se bojijo prepuščati
nebo
OJ, lepa vzporednica s travami in mašno v laseh.
Čestitke
Večino vrst "tiste trave", na žalost ni več ...
Mašnice ostajajo:-)
Lp,Stojan
dedihajka, zdajšnjica je še zmeraj radovedna in še zmeraj velikoooooooooo tega ne ve,
a streha ji prepušča nebo, če le ono hoče priti in pronicati, kapljati, dati ...
Hvala in lp
pi
Hvala, Svit.
Ko so bile še trave streha mašni.
Lp
pi
Hvala, miko.
Nevidno je. Bistvo. Princi in princese pa zrastejo. In pozabijo na nebo.
lp
pi
Stojan, trave bodo, do konca dni. Človek jih je zapustil. Kot nebo.
Hvala in lp
pi
Prepuščati nebo ( namesto puščati?)
:)
Lidija, kaj ne rečemo, streha pušča? Prav namerno sem napisala pušča.
Tudi sama si v odgovoru dedihajki napisala streha prepušča nebo :)
Streha pušča, zato prepušča nebo.
Ja, res sem napisala v odgovor - prepušča - tako pojasnjevalno se sliši. :) . V pesmi pa mi pušča zveni nekako bolje. Bolj domače.
Saj rečemo tudi streha pušča, lonec pušča.
ne vem, če sva se razumeli ( mislim o tem, zakaj je v tem primeru bolj prav uporabiti " "prepuščati" kot "puščati".
Naj poskusim v kratkem sestavku:
haibun
Imeli smo streho. Dolgo je nismo popravljali, odšli smo po svetu, zato je ostala sama in je puščala. Skozi je tekla voda ob nalivih, skoznjo so na podstrešje prišli netopirji, kakšna ptica je po nesreči zašla noter in ni znala več ven ... Nekoč se je odprla še bolj, videla sem, ko sem ležala v mahu preddverja, ni prepustila samo sončnih žarkov, ampak je skoznjo padla tudi modrina neba, ki obarvala prostor s svetlobo in prebudila netopirje. Ko sem zaprla oči, je streha še vedno puščala, a za vekami mi je gorela neprepustnost spomina.
ogrodje bajte
stara slamnata streha
prepušča nebo
....
v smislu: streha pušča.
prepustila je nebo.
lpL
če pušča dež
tako lahko pušča nebo, da ''zalije'' ljudi
prepušča - da nekako sije skozi jo - vidi se
pušča je nekako bolj dokončno - že kaplja
morda ne znam dobro pojasniti
pa oboje se zdi prav
:)
ne pušča dež, pušča streha.
kdo ali kaj pušča? -streha.
koga ali kaj prepušča? - dež, nebo
:)
Komentiranje je zaprto!

![]()
Napisal/a: pi - irena p.
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!