
Spomini naju vežejo premnogi:
Iz ulice doma bila sva iste,
Mladost preživljala oba v tem istem
Okolju v miru, bratstvu sva in slogi,
Nekoč, ko je bila še bivša Juga;
Užila ves njen čar sva, duh in hibe.
Je zdavnaj suha že te reke struga,
Ušle v povodnji so številne ribe
Gostačit v tujstva vode gonobeče.
Odšel še ti s trebuhom si za kruhom
V tujino. Kdaj vrneš se nazaj? Ne veš.
In, če bi hotel, vrniti se ne smeš!
Celo življenje z domotožnim duhom
Ubijal se boš tam za košček sreče.
Spanje razuma poraja pošasti.
Imel sem sen, bil sen je strašen, grd.
Morilec sem postal, ki te v oblasti
Obupa silnega je spravil v smrt.
Ne vem zakaj sinoči v snu, brez prič,
Ubil sem te tako - za prazen nič!
Je zvezdna noč ob vodi mirujoči.
Umetnik v svoj odsev strmiš in točiš
Grenko si vino smrtnega strahu,
Oprezno zad prihuljim se, te pahnem
V vodó, kjer dolgo te držim na dnu
In slednjič dušo Bogu tam izdahneš ...
Celo življenje, vem, sanjal bom ta sen,
Umrem, ne da njegov bi zvedel pomen.
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: Matej Krevs
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!