NIKOLI JIH NE SNAMEM

 

Neznosen trušč,

tresk ogromnih, lesenih vrat, ki se zaloputnejo.

Zvok odzvanja v meni in me trese,

ko ga preglasi

globoko, grozeče lajanje,

kot da bi se združilo krdelo volkov,

ki lačno zavijajo okoli mojih robov.

Zatisnem si ušesa

in počasi spuščam pritisk.

Iz daljave zaslišim enakomeren »bim -bam«,

ki se plazi vedno bližje.

Oglušujoče trkanje buta ob stene,

da ne morem dihati

in me raztrešči na vse strani.

Nenadoma ponikne v vibracije.

 

Tišina zadiši rahlo - kot bela vrtnica.

Pobira me in sestavi nazaj.

Njene roke so tople in rožnate.

Vzame me v naročje

in se vtira v ušesne mešičke.

Pripne mi dolge srebrne uhane.

 

 

 

nada pecavar

Nada

Poslano:
10. 03. 2022 ob 20:04

Kako lepa prispodoba za tišino!!

Zastavica

Ana Porenta

urednica

Poslano:
15. 03. 2022 ob 18:40

S pozornim popisovanjem bolečega hrupa je tišina v tej pesmi veliko bolj opazna ... čestitke,

lp, Ana

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Podčrtanka

nada pecavar
Napisal/a: nada pecavar

Pesmi

  • 09. 03. 2022 ob 09:38
  • Prebrano 484 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 65.03

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!