
Neznosen trušč,
tresk ogromnih, lesenih vrat, ki se zaloputnejo.
Zvok odzvanja v meni in me trese,
ko ga preglasi
globoko, grozeče lajanje,
kot da bi se združilo krdelo volkov,
ki lačno zavijajo okoli mojih robov.
Zatisnem si ušesa
in počasi spuščam pritisk.
Iz daljave zaslišim enakomeren »bim -bam«,
ki se plazi vedno bližje.
Oglušujoče trkanje buta ob stene,
da ne morem dihati
in me raztrešči na vse strani.
Nenadoma ponikne v vibracije.
Tišina zadiši rahlo - kot bela vrtnica.
Pobira me in sestavi nazaj.
Njene roke so tople in rožnate.
Vzame me v naročje
in se vtira v ušesne mešičke.
Pripne mi dolge srebrne uhane.
S pozornim popisovanjem bolečega hrupa je tišina v tej pesmi veliko bolj opazna ... čestitke,
lp, Ana
Komentiranje je zaprto!


Napisal/a: nada pecavar
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!