
Ob sedmih spet so poročila.
Gremo, hitro pred ekran!
Morda je vlada sporočila,
kaj se sme naslednji dan.
Bo možno iti iz stanovanja?
Kdo v službi bo ostal?
So še kazniva praznovanja?
Na sprehod psa bom sploh peljal?
Vsak dan več je omejitev,
da narod naš ostal bo zdrav.
Nujna je prilagoditev,
novim ukrepom topel pozdrav!
To trdijo strokovnjaki,
tisti, ki so na TV.
Kaj pa mislimo rojaki,
bolje, da se ne izve.
Javno RTV poslušam,
dokler še na voljo je,
in se domisliti poskušam,
komu v prid vse to gre.
Vsak naj bi se izoliral,
to želi od nas oblast.
Ko bo intelekt počival,
je dober čas za kaj pokrast.
Šole še bodo zaprte,
tudi vrtcev vedno več.
Vezi, ki so že skoraj strte,
naj za vedno grejo preč.
Nam bo po krizi kaj ostalo,
razen ovce praznih glav?
Je par kristalov res premalo,
da bi narod plaz prestal?
A povem vam, draga vlada,
od proda trši je kristal.
Prod pod plazom le razpada,
kristal še lepši bo postal.
Komentarji dobrodošli! (;
Protestniška pesem, napovednik. Dober ritem ;)
Hvala Kočijaž, tak komentar mi veliko pomeni!
LEPA PROTESTNA PESEM vščečna
lp, Mateja
Hvala Mateja!
Komentiranje je zaprto!


Napisal/a: Pogum
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!