
Kad umrem
neka budem samo beličasti oblak
koji tiho pluta po nebu...
Vidljiv samo za one duše koje gledaju na gore,
a srce im je more, gde se ulivaju samo čiste reke
ponornice. Iz dubina nose vekovnu priču o nemoći,
da će sve jednog dana na svoje mesto doći.
Zato odričem se:
Pravde,
Slave,
Ovozemaljske moći,
Sile,
samo su mi neke oči mile, zbog kojih se ne odričem
ljubavi, jedine sile koja nosi i miri ovaj svet!
I gde je ona, tu je toplo.
Gde je ona, tu je vasiona
u kojoj plutaju beličasti oblaci...
Vide ih samo one duše, što gledaju na gore.
Ovakva paučina nikome ne smeta samo je radost u
oku onih duša što plutaju na gore,
a srce im je Sinje more.
U prah me pretvorite i u more bacite,
nek se duša na talasima blago ljeska,
u zagrljaju nijanse sive, modrozelene, modrobele,
pepeljaste, žućkasto mrke boje,
široko joj Sinje more...
U bela praskozorja,
po danu,
u dnu predvečerja
ljeskati se ova duša mora...
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: Dragana Andric
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!