
z vsakim dnem te je manj pa še beton razkrajaš medtem ko blediš
in modro in zeleno tako da lahko mirno rečem še žaba ima
transparentnejša zrkla še ustne so bile nekdaj prepolne spakovanja
sedaj pa se opirajo na klicaj kot da bi bil lahko brezzobi raztrgani koži zobotrebec v kakršnokoli pomoč - kakopak - tvoje čelo je vzvalovano
kot burin razcefra poznopoletno morje - hojla - mar na diaboličnem licu res slutim zbledelo solzo ali gre samo za privid
morda za sublimacijo potlačenih strasti - zatorej - (le) to ti rečem:
“Blagor žalostnim, kajti potolaženi bodo.” (Mt 5,4)
To je fotoverz, beri skupaj s pogledom na fotografijo:
Hvala, naprimerjanez. :) Žal je tale zadnji.
Lepo bodi,
Mirjam
P.S. Razen, če še kakšnega najdem. Nikoli ne veš ...
Če je zadnji, je pa najmočnejši: manj je nekakšnega očitanja, vzvišenosti, je bolj opazovanje in zanimive so povezave med popularnim in biblijo, zelo všeč mi je primera tvoje čelo je vzvalovano / kot burin razcefra poznopoletno morje - morda pa se seznaniš se s kakim drugim likom ... čestitke,
Ana
Hm. Zanimivo. Očitanje inu vzvišenost, praviš. Sem prebrala vseh 6 še 1x, pa nisem našla nič od naštetega. Priznam - morda kakšen ščepec cinizma, drugega "negativnega" pa ne priznam ... Poleg tega nič ni mojega - to mi je vse on povedal (narekoval, v bistvu), se pravi, gre za njegove lastnosti, ki so nate naredile drugačen vtis kot name.
Če srečam še kak nov, zanimiv& zgovoren lik te baže, ti ga gotovo predstavim!
LP,
Mirjam
Komentiranje je zaprto!

![]()
Napisal/a: Mirjam Dular
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!