Lazanja

V kokošnjaku spet je zmeda,

kura Pepa vpije: Beda!

Gospodar je šel v mesto,

naš petelin pa čez cesto.

 

Petelin se ne zmeni zanje,

bolj dišijo mu lazanje.

Soseda peče jih prav zdaj,

mmmmm, to bo slasten zalogaj!

 

A ti nesreča! Kaj zgodi se?

 

Petelin se čez prag spotakne,

prav hudo si ramo izpahne.

Na tleh leži, vpije, tuli,

kot da nekdo mu perje puli.

 

Zdaj zvesto spet doma čepi,

ob jutrih budnico kriči.

Ko gospodar pa vrata bo odprl,

spet jo čez cesto bo ucvrl.

Sea

Komentiranje je zaprto!

Sea
Napisal/a: Sea

Pesmi

  • 10. 02. 2019 ob 19:18
  • Prebrano 443 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 44

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!