
Britof ni samo kup sveč in tekma
keri bo gorše gr naredo
črez sveče šepetajo štorije
iz vsake cote zemlje
pod kero ni ostawo nič
ob grobu sm
micen ptič tk čudno žawostno zapoje
Mama, zaka un stric držijo fano štk postrani
Ker je to čast
kero kaže tvojmu dediju
oblast kere ni hotu
zato je šou u hosto
in mislo da bojo spremenli svet
Meni je dedi reko
da je biu mwad pa tumast
pa da je teda vervo da bo ziher prav
js sem zdaj star ko on v cajtu vojske
pa sploh ne vem ka očem
Sine, človek zmerom oče tisto kerga nima
včasih ni blo nič drugač
Pol mam js vse al pa ne vem
za reč kera bi mi ka pomenla
Zemla se skotali na truglo
sklonim se h grudi da jo vržem za kostmi
moj sin gleda v črno prst
in noče mazat rok zarad navad
za nama raja meče rože na hrastov pokrov
kkr ob svobodi
ko je naš ata menjo puško
za kladivo zravn plavža
in udriho v istem ritmu
bodi bodi bodi
je zaj svobodn se vprašam
pogledam v zibaje cipres
micen ptič tk čudno žawostno zapoje
in hoje na tarbližnem hribu so sklojenih vej
kkr hrbtenice
nekako tako :
Pokopališče ni le mnogo sveč in tekmovanje
kdo bo lepše uredil gomilo
preko sveč šepetajo zgodbe
iz vsake krpe zemlje
pod katero ni ostalo nič
ob grobu sem
majhen ptič tako čudno žalostno zapoje
Mama, zakaj držijo stric zastavo tako postrani
Ker je to čast
katero izkazuje tvojemu dedku
oblast ki je ni hotel
zato je šel v gozd
in mislil da bodo spremenili svet
Meni je dedek rekel
da je bil mlad in neumen
in da je takrat verjel da bo sigurno prav
zdaj sem star kot on v času vojne
pa ne vem kaj hočem
Sine, človek zmeraj hoče, česar nima
včasih ni bilo prav nič drugače
Potem imam jaz vse ali pa ne vem
za stvar ki bi mi res nekaj pomenila
Zemlja se skotali na krsto
sklonim se h grudi da jo vržem za kostmi
moj sin gleda v črno prst
noče si umazati rok zaradi običajev
za nama raja meče rože na hrastov pokrov
kot ob svobodi
ko je naš ata menjal puško
za kladivo ob plavžu
in udrihal v istem ritmu
bodi bodi bodi
je zdaj svoboden se vprašam
pogledam v zibanje cipres
majhen ptič tako čudno žalostno zapoje
in jelke na najbližjem hribu so sklonjenih vej
kakor hrbtenice
odlična narečna pesem, nisem pa uspel razbrati v katerem narečju je napisana
Hvala, goričan
Narečje pa je Koročšina iz slovenske zgornje Dravske doline
lp
pi
Ljudje še govorijo narečje, ob grobovih, ko so povezani na čudno žalosten način ... a je tule zatipk: takrtat?
Lp, Ana
je, zatipk,,,kako fajn beseda :) hvala za najdeno, me je zdaj našla koroška beseda za takrat
Čestitke k pesmi, zapisani v narečju,
Ana
Komentiranje je zaprto!

![]()
Napisal/a: pi - irena p.
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!