OPIJUM

 

Ti si video pustinju,
samo bolnu liniju horizonta, peščanog.
Ja sam tih godina kupovala šminku, parfeme,
disala lako, mirisala na Opijum.

 

Ti si bio ozbiljan i oprezan
pred životom, bez sata i drugara.
Ja sam tih godina letovala, zimovala,
pisala grafite i beše to neka pesma.

 

Ti si hranio pustinju rizikom,
hrabro trošio srce nad preminulim oficirima ljubavi.
Ja sam nestajala u Opijumu i udisala smog
istrošenog grada.

 

Ti si pustinjsku noċ imao u oku,
kapi krvi brisao grubo, kao znoj.
Ja sam rođendane slavila uz gitare,
želela da budem starija.

 

Ti si nakon sto godina samoċe
želeo dodir svile.
Ja sam se udala i slikala sa doteranim svetom,
misleċ' da med ima ċilibar boju.

 

Ti si se vratio,
Ti si se vratio
i mene oslobodio
kada su te jedne večeri režali divlji neprijattelji sna...
i samo dašak Opijuma,
bio je dovoljan da se zagrlimo.

Tatjana M.

mirkopopovic

Poslano:
01. 10. 2018 ob 07:38

Opet pjesma koja dise tvoju jaku emociju i izricaj.

Lp

Zastavica

Tatjana M.

Poslano:
03. 10. 2018 ob 18:50

Hvala, Mirko. Hvala Vam!

Lep pozdrav, Tatjana M.

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Tatjana M.
Napisal/a: Tatjana M.

Pesmi

  • 01. 10. 2018 ob 01:13
  • Prebrano 549 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 165.56

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!