
Ti si video pustinju,
samo bolnu liniju horizonta, peščanog.
Ja sam tih godina kupovala šminku, parfeme,
disala lako, mirisala na Opijum.
Ti si bio ozbiljan i oprezan
pred životom, bez sata i drugara.
Ja sam tih godina letovala, zimovala,
pisala grafite i beše to neka pesma.
Ti si hranio pustinju rizikom,
hrabro trošio srce nad preminulim oficirima ljubavi.
Ja sam nestajala u Opijumu i udisala smog
istrošenog grada.
Ti si pustinjsku noċ imao u oku,
kapi krvi brisao grubo, kao znoj.
Ja sam rođendane slavila uz gitare,
želela da budem starija.
Ti si nakon sto godina samoċe
želeo dodir svile.
Ja sam se udala i slikala sa doteranim svetom,
misleċ' da med ima ċilibar boju.
Ti si se vratio,
Ti si se vratio
i mene oslobodio
kada su te jedne večeri režali divlji neprijattelji sna...
i samo dašak Opijuma,
bio je dovoljan da se zagrlimo.
Opet pjesma koja dise tvoju jaku emociju i izricaj.
Lp
Hvala, Mirko. Hvala Vam!
Lep pozdrav, Tatjana M.
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: Tatjana M.
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!