RADNJE STARIH STVARI: Orden

iz mraka mog

ormana, ponekad

čujem šapate. buncanja

 

 

život nekad navuče lice

konja, pa zarže

ali mi ne ubijamo svoje

ni magarce, zar ne

momče. izađi, arnaute.

pokaži nam odakle

dokle seže ovo kamenje,

prokleti(n)je

 

 

onda otvorim, da prove(t)rim

ko je i koliko stameno

vise odela,

a sa zamoljčanog, dedinog fermena,

jedno za drugim, popadala

ordenja

 

jagodanikacevic

jagodanikacevic

Poslano:
17. 01. 2018 ob 13:25
Spremenjeno:
17. 01. 2018 ob 15:01

Napomena: 

fermen (tur.) = deo srpske muške narodne nošnje, vrsta kratkog muškog prsluka koji se ne zakopčava; izrađuje se od čoje i ukrašava gajtanima

Zastavica

salke

Poslano:
17. 01. 2018 ob 14:06

Sjajna poezija iz tvoga pera. Otadžbina u očima i srcu.

Lp,

salke

Zastavica

jagodanikacevic

Poslano:
17. 01. 2018 ob 14:30

Hvala, Salke. :)

Pesma je iz trećeg ciklusa rukopisa, knjige pesama, u pripremi. Možda si primetio nekoliko objava sa nazivom "Radnje..." Knjiga bi trebala da se zove "Tako stvari stoje", i imala bi tri ciklusa: U radnjama prirodnih stvari, U radnjama malih stvari i U radnjama starih stvari.

Kako stvari stoje, biće to samo - rukopis ;)

lp

Jagoda

Zastavica

salke

Poslano:
17. 01. 2018 ob 14:42

Jagoda, šteta bi bila, da to drugi ne pročitaju i upijaju. Primetio sam tvoja tri ciklusa poezije, puna umetničkoga izražaja i dubine misli. I rado čitam. Sviđa mi se jako, pušta puno slobodnoga prostora za interpretaciju, i to je odlično po meni. 

Lep pozdrav, 

salke  

Zastavica

jagodanikacevic

Poslano:
17. 01. 2018 ob 14:57

Hvala još jednom, na čitanju i pažnji! Salke :)

lp

Jagoda

Zastavica

ob potoku - Majda Kočar

Poslano:
17. 01. 2018 ob 15:23

Draga Jagoda, da ne bi, DA NE BI bil le rokopis...Sijajna pesem!( Pošiljam željo napreeej:)

Objem,

Majda

Zastavica

jagodanikacevic

Poslano:
17. 01. 2018 ob 15:52

Hvala, draga  M., ♥ si. Ma, znaš kako to ide kad stoji ;)

Zagrljaj...

J.

Zastavica

Ana Porenta

urednica

Poslano:
22. 01. 2018 ob 17:32

Pozabljene stvari, ki spregovorijo z (namišljenimi) zvoki in videzom, kot duhovi se pred nami razpostavijo daljni kraji in ljudje - čestitke,

Ana

Zastavica

jagodanikacevic

Poslano:
22. 01. 2018 ob 17:53

Drago mi je da je ova pesma dotakla čitaoce. Prvobitno, objavila sam je u formi haiku, što je zbog kratke forme imalo jači, dramatičniji odjek. Ali, haiku nije dozvolio da se sve kaže, pa je moja dilema bila: napisati haibun ili pesmu. Mislim da nisam pogrešila što sam se opredelila za pesmu, koja se uklopila u jedan od ciklusa knjige pesama. Hvala, na ukazanoj pažnji i komentaru, draga Ana!

lp

Jagoda

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Podčrtanka

jagodanikacevic
Napisal/a: jagodanikacevic

Pesmi

  • 17. 01. 2018 ob 13:23
  • Prebrano 668 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 190

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!