Starega leta slovo

Sem greh in sem pozaba,

sem užitek, slast in zmaga.

Sem življenje in hrepenenje.

A prav danes na predzadnji dan,

sem kot star prazen sod v vinski kleti,

v temni vlažni stari kleti, v prahu , skrit v pajčevini..

Ah, kje so tisti zlati dnevi,

ko  hrastov sod zloščeno, zlatorumeno je sijal,

ko v trebuhu vsak oktober mošt je v njem zorel in vrel,

ljudje so vreli k njemu in na lica njih vinček nasmehe je dajal.

Zdaj več ne vem, kaj je res in kaj spomin.

Je film resničen, ki si ga vrtim?

 

lin

Komentiranje je zaprto!

lin
Napisal/a: lin

Pesmi

  • 30. 12. 2017 ob 17:33
  • Prebrano 578 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 190.98

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!