
So v tej firmi
kdaj zamenjali
filozofijo?
Se ne ve!
Baje "Kopitarijo"
samo v eno smer.
Ne vidijo,
da so zaposleni
siti takšnega razmišljanja.
Firma gre v stečaj!
Sicer je direktorju
malo mar
za zaposlene,
ko obrača krasne
denarce v lasten žep.
Med tem, ko se delavci
prebijajo iz dneva v dan
s težkim srcem iščejo kruh,
ki bi ga nesli iz rok v usta.
Njegovim namestnikom
rastejo sivi lasje.
Čeprav sami z nasmeškom,
čakajo prav to.
V imenu kapitala
bodo skozi zgodovino
utonili v pozabo.
Kapitalizem išče
točno to.
Da vsi skupaj
s takšnimi firmami
postanemo gledališče
pozabe in postanemo nihče.
Vse kar je pomembno
bo nekoč
v isti meri
samo pozabljena
zgodba za majhne oči.
Sleparjev našega časa.
Kje smo?
Kdo smo?
Pa SREČNO!
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: Melanholični Kameleon
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!