
Sedel sem na prečki.
Pod njo so tvoji sinovi kidali gnoj.
Bilo ga je toliko,
da se je dno pod vodami spremenilo.
Čakalo je na korak
velik za človeštvo.
Medtem je tvoja žena spekla golobjo pito.
Moral bi me poslati po tisto oljčno vejico,
a si vedel, da bom poletel v višave
in omahnil v smrt.
To naredi vsak golob,
ko mu umre ljubezen.
Zato si poslal vrana.
Ker se zmeraj vrača.
A nisi vedel, da tudi po duše.
Da jim pokaže svet brezčasja skozi svoje oči.
Čez nekaj let je prišel po tvojo.
Videl si, kako je Hamova žena zadavila vrano.
Za eno pito več.
A tebi ni seglo do srca,
ker so v gnezdih že čakala jajca.
Človeku je pomembno, da se najeda in pari.
Da je gospodar.
Nad blatom in kostmi.
Bog ga je naredil po svoji podobi.
"Draga Irena"
Karkoli zavrta vate, ima smisel. Dobro mi je, da sem si ustvarila distanco in lažje mi je v umu, ker si govorim, da nisem ustvarjena po podobi že katerega Boga. Njihovi "prestoli" so preobsežni za mojo "majhnost".
Pesem s pomenom. Širše kot gledaš, več jih najdeš.
Pozdrav "filia"
Draga Filia, vesela sem tvojih dotikov, tako živi so. Seveda sem tudi jaz ustvarjena po lastni podobi, saj kar mislim, to sem. Vsak je svoj stvaritelj, bi rekla. A izgovori se zmeraj nadejo, kajne. :)
objem
Jošt, dobro jutro. Če je jutro. Velikokrat sem že mislila, da je. Verjetno sem si bolj želela.
lp
in ja, čakam poštarja :)
eva
Hm, pesem se je tudi mene dotaknila. Morda ne potrebuje te napovedi: takrat sem bila v telesu goloba - ampak da bi bilo pismo / sporočilo napisano kar kot da ga piše golob ... kaj meniš?
Lp, Ana
Ja, super ideja. Dovolj bi bilo izbrisati le prvo vrstico.
hvala
Ja, pa še: sedel - ne sedela - v prvem verzu.
Všeč mi je, ker priča za nekoga, ki nima človeškega jezika (seveda gre za manipulacijo, ampak tu je govor goloba zanimiv in prepričljiv) - čestitke,
Ana
Komentiranje je zaprto!

![]()
Napisal/a: pi - irena p.
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!