
Dopada mi se, sjajna slika! :)
lp
Jagoda
Ja,
samo ne vem, zakaj so verzi (1. in 2, če smo natančni) nelogično sekani?
zaradi forme 575?
muha zajezdi ??muha zajezdi nos,
iz nosnice plane
dim cigarete
Pri takem posiljevanju forme tudi odličen haiku omledi,
se ti ne zdi? Kakšen začetnik bo mislil, da je vseeno kaj napišemo, samo da postavitev zlogov drži! V takem primeru je bolje ohraniti pravilo 17 verzov, pa čeprav niso "pravilno" postavljeni. Pri močnem haikuju potem pogledamo skozi prste.
LP; Lidija
LP, Lidija
Slažem se s Lidiom, komentar na mestu. Kad je slika "jaka" pravila forme se mogu korigovati.
Ostajem pri stavu, i posle izmene na način kako Lidija predlaže, da je haiku odličan.
lp
Jagoda
Se strinjam z vama, vendar pri 'zadnjih' haikujih poskušam delat tudi na tem, da se ob 'branju' (le) prvega in zadnjega verza dobi drugačna slika, torej vsebuje haiku dvojno sliko, kot so to nekoč že delali stari mojstri.
Pa včasih rata bolje, včasih pa malo manj. :-)
Tomaž, dvojna slika bi bila prav fajn,
ampak, ko se takole seka verze, negativni vtis zajaha pozitivnega ...
;)
OK. pod težo argumentov je pokleknil haiku :-D
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: Tomaž Mahkovic
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!