
Moja pesem ni tako zveneča,
kot zvenéči so Petrarcovi soneti,
niti ni tako zelo bleščeča,
da bi mogel si bralec je želeti.
Moja pesem ni takšna,
da presegla bi Katula,
Shakespeara ali Prešerna,
ni tako nebeška,
da mojstrov pesmi bi sesula,
da svetila bolj kot navadna bi
laterna ali
da več bila bi kot človeška.
Vsak ne more biti velik mojster,
vsak’mu ni dostopna čast, ne slava,
saj um njegov pač ni tko ojster,
da bila zanj primerna bi višava.
Sem samo eden izmed mnogih,
ki dano jim je sukati pero;
kot drugi vrtim se jaz v življenju krogih,
a vendar duh sem jaz le eden,samo eno sem telo.
Sem samo eden izmed mnogih,
ki dano jim je sukati pero;
tudi jaz, tudi jaz
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: orfej
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!