
Mlada spaka
sredi poti,
z glasnim laježem
pozornost terja.
Čigav si mali bulmastifek?
»Grd je in ostrih zob«
kriči moj vrat,
ko ga cucek zagrabi
kot davkarija reveža.
Drži se me kot pijavka,
»bančnik bo« pomislim,
ko se po žilah
preteka jeza.
Takoj se te lotim,
še DDV vključim,
toda mišice tulijo
»ne delaj tega
mladi bulfi, te še toži.
Nemirno obstanem
in si želim,
da se moja kri zatakne,
požrešni zveri.
Dobra pesem, družbenokritična (simbolno sicer), pove pa tudi nekaj o tem, zakaj nas je v današnji družbi strah ukrepati in se postaviti po robu!
Lp, lidija
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: dingo
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!