
Ko bova dva osla stara nekoč
svojo že pot prehodila,
zgubana, krhka in siva
najdeva spet na obali iščoč
nekaj kar sva pozabila.
Spomni se, spo-omni deklica
tega, kar si že ljubila.
Bo te čaka-alo deklica
tudi tedaj, ko boš siva.
Ko zgolj en osel bo samcat sivel,
kje se je zmotil, se vpraša.
Enkrat na svetu boš sama,
ko jaz tri metre pod zemljo bom ždel.
Vsakega tjakaj odnaša.
Spomni se, spo-omni deklica,
da tam še vedno te čaka
osel ljube-eče, deklica.
Morje v oblak se pretaka.
Čakal te čakal bom deklica,
kakor že čakam te zdaj.
In ko umrjem, tedaj,
rečem: »Počakam te deklica
tam kjer še smrti je kraj.«
Spomni se, spo-omni deklica
tega, kar si že ljubila.
Bo te čaka-alo deklica,
ko boš v grob se spustila.
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: Peter Rangus
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!