Avsenikov valček

Ko bova dva osla stara nekoč

svojo že pot prehodila,

zgubana, krhka in siva

najdeva spet na obali iščoč

nekaj kar sva pozabila.

Spomni se, spo-omni deklica

tega, kar si že ljubila.

Bo te čaka-alo deklica

tudi tedaj, ko boš siva.

 

Ko zgolj en osel bo samcat sivel,

kje se je zmotil, se vpraša.

Enkrat na svetu boš sama,

ko jaz tri metre pod zemljo bom ždel.

Vsakega tjakaj odnaša.

Spomni se, spo-omni deklica,

da tam še vedno te čaka

osel ljube-eče, deklica.

Morje v oblak se pretaka.

 

Čakal te čakal bom deklica,

kakor že čakam te zdaj.

In ko umrjem, tedaj,

rečem: »Počakam te deklica

tam kjer še smrti je kraj.«

Spomni se, spo-omni deklica

tega, kar si že ljubila.

Bo te čaka-alo deklica,

ko boš v grob se spustila.

Peter Rangus

Komentiranje je zaprto!

Peter Rangus
Napisal/a: Peter Rangus

Pesmi

  • 02. 12. 2016 ob 00:02
  • Prebrano 560 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 65.12

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!