rekviem

 

(danes 

so Ćatićeve pesmi

rosile

v slovenske besede)

 

(me slišiš

draga)

 

berem njegove pesmi 

v jeziku svoje matere

berem njegove pesmi

ki mu jih je dojila mati

s svojim jezikom

in ga nahranila z mlečno cesto

da lahko sedaj potuje

v svetlobi

nad deželami

 

(glas valovi nad mojo deželo)

valovi v prehodu

skozi najtemnejšo noč

iz svojega jezika

da so padale

(padale nad majhnim nebom

majhne dežele)

vso noč

solze svetega lovrenca

iz neba mojih oči

(morda se motim

(me slišiš

draga)

morda so bile

to tvoje oči

- reci

da me ljubiš

in bom vedel)

ker sem svoje nebo

(ob tebi ob tvojem)

pripel na vesolje

v katerem sem videl

kako se je zazrl v njene oči u kojima svemiru nije bilo tijesno

                                      i još malo svilenkastog prostora iza zvijezda

                                      koje joj je mati ostavila da ima za suze*

in sem izstopil

iz začetka

osramočen

ker nisem znal ljubiti dovolj

in sem s peresom prebadal

ptice

da bi namočil konico

v črnilo

ki se pretaka z žvrgolenjem

po vseh žilah vseh ptic

potem ko so jih pobili

(Vse. Vse ptice, so rekli.**)

 

nocoj sem

na tvojih ustih našel 

njegove pesmi

(ki so ptica 

edina ptica

ki ima nešteto imen)

z besedami imen ptic

v jeziku 

na robu tvoje tišine 

(ko me učiš ljubiti)

 

nocoj

(me slišiš

draga)

so rosile

nama

besede

 

 

 

 

 

*Mensur Ćatić

**Dane Zajc

Milan Žniderič - Jošt Š.

platanas

Poslano:
30. 09. 2016 ob 06:49

Moj poklon pesmi, pogrešam ga ... lp,S

Zastavica

dimitrij

Poslano:
30. 09. 2016 ob 07:05
Spremenjeno:
30. 09. 2016 ob 07:16

Izjemna pesem, Jošt ! - za tvoj cikel, zbirko REKVIEM.

Prav lep pozdrav

Dimitrij

Zastavica

li

li

Poslano:
30. 09. 2016 ob 07:57

Še moj poklon


lp

Zastavica

lovrenka

Poslano:
30. 09. 2016 ob 10:09

Kapo dol! Res dobra. Moti me edino vrstica"katere mu je dojila mati". Kaj pa "ki jih je dojila njegova mati s svojim jezikom".


lovrenka

  

Zastavica

koni

Poslano:
30. 09. 2016 ob 11:05

Jošt, to pa je presežek... pesem, h kateri se vračaš, ker se enostavno vtisne v bralčevo srce;

s čestitkami tudi lep pozdrav,

koni

Zastavica

pi - irena p.

Poslano:
30. 09. 2016 ob 14:46

Čestitke!

Lp

Pi

Zastavica

jagodanikacevic

Poslano:
30. 09. 2016 ob 21:55

Bravo, Jošt!

lp

J.

Zastavica

Milan Žniderič - Jošt Š.

urednik

Poslano:
30. 09. 2016 ob 23:03

platanas, dimitrij, li, lovrenka, koni, pi, Jagoda, hvala! Vaše besede prijajo (po napornem dnevu)! 

:) 

lovrenka, ja verjetno bo potrebno obrusiti. Hvala za predlog.

Vsem prav lep pozdrav!

Jošt Š.

Zastavica

Lidija Brezavšček - kočijaž

urednica

Poslano:
03. 10. 2016 ob 19:04

JOŠT

Konjico v črnilo?  Konico?

Zastavica

Milan Žniderič - Jošt Š.

urednik

Poslano:
03. 10. 2016 ob 19:25
Spremenjeno:
03. 10. 2016 ob 19:29

Njisem opazil. :) Hvala, Lidija!

Se že pozna, da zadnje čase zelo veliko berem tudi v cirilici.

Lp, Jošt Š.

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Podčrtanka

Milan Žniderič - Jošt Š.
Napisal/a: Milan Žniderič - Jošt Š. (urednik)

Pesmi

  • 30. 09. 2016 ob 00:32
  • Prebrano 889 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 559.5

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!