
Lahko bi me rodila volkulja.
Kot mali volčič bi se skobacal
na ta ljubko-nevarni svet.
Porod bi bil lepa stvar.
Žival prisluhne svoji čutom.
In ti se odzovejo.
Tako bi raje tudi večina
človeških mater – po volčje
v tihi intimi s samo seboj.
Namesto po prirejenih
supermarketih.
Namesto po prirejenih
tržnicah.
Namesto po prirejenih
zimskih vrtovih.
Zdi se da proizvajamo
vakuumsko pakiran svet.
A večina bi to še vedno
raje po volčje.
Le da si tega noče priznati.
Večina si to še vedno zamišlja
kot očarljiv tango z mladičem
v toplem zavetju krvi.
Na drugi strani sta še vedno samo
električni stol
in oropano človeško dostojanstvo.
Ljubimo se še vedno v glavnem
tako kot so nas naučili.
Z razkrečenimi nogami.
Kot prevrnjena želva.
Prav tako tudi sprejemamo stvari.
A še vedno bi bila velika
večina po volčje.
Se rojevala po volčje
– v očarljivem tangu z mladičem
v toplem zavetju krvi –.
Se ljubila po volčje.
Po neosvetljenih predmestjih
čutila vonj svojih sokov.
Se zbirala v črede.
In umirala za skupno dobro. Za dobro črede.
Po volčje.
Napetih čekan.
Absolutno presežek!
Včasih tako podležemo kulturi, da pozabimo, da smo del nature.
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: vidzigon
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!