Ne maram govoriti o politiki

Ne maram govoriti o politiki.
Ne, da bi se bal da me zasovražijo
levi ali desni, levosredinski,
sredinskodesni, sredinskolevi,
desnosredinski, centrirani,
črni ali beli, rdeči, zeleni,
prebarvani, mavrični ali
brezbarvni. Ne.
Vendar mimo politike ne gre.
Nehote se spotakneš
ob podložnega birokrata,
do pičice natančno zapičenega
v najdrobnejšo pičico sistema.
Zato ne maram govoriti o politiki;
saj se ves čas spotikam obnjo.

Tomaž Mahkovic

Komentiranje je zaprto!

Tomaž Mahkovic
Napisal/a: Tomaž Mahkovic

Pesmi

  • 27. 05. 2016 ob 07:32
  • Prebrano 783 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 171.52

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!