
Ostali smo sami.
Barmen, dugih prstiju
koji zna čitati sa usana
ali nema tamnu čokoladu.
Ti, koji mi pružaš ruku
da lakše ustanem.
I ja,
kojoj žubor snage tvoje
jutra umiva.
Obećavao si mi neke nove dane
u kojima nas buđenje neće boljeti...
Obećavao i noći u kojima nas strepnja
neće buditi...
Ne, nije to bilo "od lošeg vina".
-SUBOTA je ljenčarila
u hladu starog hrasta
i sjeni mlade smokve.
Mirisala je na SAN u kome je
sve bilo moguće....
Vino je bilo dobro!
Odlazimo.
Prate nas lagano,
brod na pučini i simfonija
valovlja oko nas.
-do neke nove SUBOTE.
Emilija Vasiljević: "prstohvat sna"
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: Emilija Vasiljević
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!