Samo s u b o t o m

Ostali smo sami.

Barmen, dugih prstiju
koji zna čitati sa usana
ali nema tamnu čokoladu.

Ti, koji mi pružaš ruku
da lakše ustanem.

I ja,
kojoj žubor snage tvoje
jutra umiva.


Obećavao si mi neke nove dane
u kojima nas buđenje neće boljeti...

Obećavao i noći u kojima nas strepnja
neće buditi...

Ne, nije to bilo "od lošeg vina".


-SUBOTA je ljenčarila
u hladu starog hrasta
i sjeni mlade smokve.
Mirisala je na SAN u kome je
sve bilo moguće....

Vino je bilo dobro!


Odlazimo.


Prate nas lagano,
brod na pučini i simfonija
valovlja oko nas.

-do neke nove SUBOTE.

Emilija Vasiljević: "prstohvat sna"

Emilija Vasiljević

Komentiranje je zaprto!

Emilija Vasiljević
Napisal/a: Emilija Vasiljević

Pesmi

  • 17. 03. 2016 ob 21:58
  • Prebrano 595 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 126.5

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!