ČE BI RAZMIŠLJAL

ČE BI RAZMIŠLJAL

Buden sem v času

različnosti mišljenj,

raziskujem modrosti in spoznanja,

ko verstva v neenotnosti

zapeljujejo vse več življenj.

Ni se vredno žrtvovati,

ker smrt ni odrešitev,

je le prekinjena pot

že tako zaslepljenega uma.

Gnostična spoznanja

se po tolikih stoletjih

vračajo med nas,

samo radi prave usmeritve,

ker smo odrinjeni od poti,

ki nam je bila dana ob rojstvu.

Notranje spoznanje.

a ne vera radi grehov sveta,

ki je Jezusova razlaga smrti,

nas odvrača od prave poti za Odrešenikom.

Preveč posrednikov našo pot izkrivlja

in nas izrablja kot večne krivce.

Bodimo seme položeno v zemljo,

a ne dano na skalo,

prisluhnimo kaj nam v svojem evangeliju

priporoča sam juda Iškariot.

tomi

Komentiranje je zaprto!

tomi
Napisal/a: tomi

Pesmi

  • 19. 01. 2016 ob 11:25
  • Prebrano 606 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 137.66

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!