
Ima tih riječi
što pjesnik ih ljubi
dušom i umom
kao da su grudi žene
meće ih
na usne i jezik
kuša ljepotu njinu
draž i vjeru
neke mu
sprže kožu
u pupu svom
i srce
oporošću
gorčinom
sladom
il' žarom
slijepog plama
nježnošću
barbarijanske
i božanske
u isti mah
joj prirode
da bi mrijet s njom
k'o u grobnici svijeta
rad' se tada poleg'o
ljubljen u riječi
i s rječju
što ga izdade
pred jedinim snom.
Da, ima tih riječi - Perfektna pjesma!
lp, slavica
Hvala draga prijateljice. Treba s riječima znati, a to nije uvijek lako.
lp s otoka Vira,
Duško
Ovdje bi morao uživati i onaj tko nikada nije pročitao ni stranicu romana, ili poezije.
Pozdravljam te, Duško, ispod tmurnog kontinentalnog neba
Nevjerojatna je lakoća kojom riječi plešu ispod Vašeg pera donoseći savršenstvo stihova...
lp, Valy
Hvala Mirko i Valy. Ljubiti riječ treba kao da su od Neba date. A jesu. Hvala od srca !
lp s nasmiješenog Jadrana,
Duško
Hvala draga Stella, od srca !
lp s mora,
Duško
Lp dragi Duško...uživam u tvojoj poeziji!
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: Duško Babić
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!