
Ne sanjaj še.
Nisi še zaprl oči
in zjutraj se boš
predolgo prebujal,
da bi si zapomnil sanje.
In ko te vprašam
ali sem bila v njih
se mi samo nasmehneš
in rečeš, da se ne spomniš.
In potem razmišljam,
spomniš se samo,
da me v sanjah ni bilo.
Kot v veseloigri
Matiček se ženi,
samo ne z menoj.
In zaradi prstana,
ki ga nosim
si me izločil proč
in veseljačiš
z drugimi nevestami.
Teh se morda spomneš.
A pozabil si kupiti prstane,
zato pesem ni popolna.
Zato je samo tragikomična
veseloigra z eno napako.
Le da moja prstana ne dam,
tista ki sta hranjena v škatlici,
ko več ne boš sanjal
ali samo vedel,
da mene ni notri.
Pa naj še kdo reče,
da si brez spomina.
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: IŽ-lev
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!