na obronku sveta

živiva manjkajoči košček sebe

dotik in tišina zlita v eno

vzhaja jesen

listje nad nama hrepeneče šepeta

Polona C. Pegan

Lidija Brezavšček - kočijaž

urednica

Poslano:
07. 09. 2014 ob 16:17

uf:

 živeti manjkajoči košček sreče je pa nekaj, kar bi prav vsak želel ...

  odličen uvod v kratko pesem, ki je odsev sreče, čeprav morda le preblisk in čeprav vzhaja jesen, ki ponavadi ni simbol mladega optimizma, ker vodi v zimo, v mrzli nič ... So pa jesenski sadovi zato lahko vsaj za del življenjskega potovanja osnova za popolnost, ki nikoli ni večna.

 Na tem obronku odseva dvojina, in vse svetlo, kar prinaša ta pesem, je pomnoženo (vsaj z dve).

čestitke, mucamaca

LP, lidija

Zastavica

Polona C. Pegan

Poslano:
07. 09. 2014 ob 18:39

Hvala, Lidija. Naj bo jesen lepa. Vsaj v trenutkih ... :)

Lp, mm.

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Podčrtanka

Polona C. Pegan
Napisal/a: Polona C. Pegan

Pesmi

  • 06. 09. 2014 ob 11:18
  • Prebrano 1011 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 788.74

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!