
Spustim se s krasa proti morju,
južni veter osoli stopinje,
mehkost poletja lega na obalo,
obzorje ga razteza v blažen mir.
Gladino prečesava maestral,
borovci mu pripevajo s šumenjem,
škržat z refrenom vzvalovi
mlačnost , ki si briše pste v dan.
Odhajam v okovane dneve,
cesta radira spokonjost za menoj,
beton tolče korake v meglena jutra,
ne bom umila las, da mi ostane vonj.
Zvežem ga v snopič, vpletem v kito,
ob mrzlem vetru sežem z roko vanj,
šop nostalgije zadiši kakor poletne slike,
mnogo ljudi ne nosi rokavic.
ne bom umila las, da mi ostane vonj
lepa slika pi :)
lp
odlična.
samo na dva škrata opozarjam:
( -prečešava >> prečesava)
-šop nostalgije zadiši ------?----- poletne slike, >>>šop nostalgije zadiši (?kot/v/kakor/ ... /? poletne slike)
lp Lidija
Pozdravljena, Lidija in hvala :)
Popravljeno. Bo bolje?
Lp in lep dan
I.
super, seveda. Čudovita pesem za konec poletja. Nekaj, kar lahko vzamemo iz "žepa" vsakič, ko nas v neprijaznih dneh zazebe, pa ne mislim samo zaradi mraza!
Lp, lidija
Lidija, prav to :)
Hvala in spleti si v kito...tam nekje v ponedeljek, morda :)
Li, hvala za komentar :)
Lp
I.
Še škratonji:))
pste
spokonjost
Drugače pa, zelo lepa pesem, pomirjajoča in še kako želena v letošnjem poletju, si jo lahko malce odkrhnemo in pohrustamo za boljše počutje:).
lp, ajda
Ajda, sicer ne razumem, a nekako mi je zelo lepo, karkoli že je :)
Hvala ti :)
Lp
I.
A škratonje::))))))))))))).
No, tiskarski škratki:
pste=prste
spokonjost=spokojnost
Jaz jim ljubkovalno rečem škratonje, da ne razgrajajo preveč:)).
lp, ajda
hahaha, zdaj sem se pa nasmejala, sem mislila, da so to kakšne primorske narečne besede :)
Hvala, Ajda! Ampak zdaj ne morem več popraviti....bo treba zaprositi uredništvo.
:)
Komentiranje je zaprto!

![]()
Napisal/a: pi - irena p.
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!