
Na kosu tračnic sredi trate stoji vagon
"kola za spavanje" piše na njem
še odmevajo ritmi od Pariza do Aten
rože na oknih
dimnik na strehi
in ponev za TV sprejem.
.
Dober naslov! Prav vidim ta vagon ... in slišim pesem.
lp, Essentia
Orient expres v pokoju in vendar še zmeraj :)
Lp, pi
Essentia, pi, dobrodošli,
nekaj časa sem se poigraval tudi z "orient expresom", a sem si rekel, da ta itak odmeva v mislih. S slepim tirom sem namignil tudi na EU, ki je za nekatere slaba, za druge ne, zame je zgolj eksperiment v evoluciji združevanj narodov in iskanj boljših poti. Vsekakor ni čas za "spavanje", vendar je to isto še kako potrebno, da sploh lahko funkcioniramo.
Hvala za stik
Prisilno potisnjeni na slepi tir. Res moramo najti boljšo pot, a težko bo, za začetek bi lahko krenili peš, vendar bosi ne bomo daleč prišli. Vse čevlje so nam razprodali.
:)
Vsekakor dobra prispodoba vlak/EU. Sredi trate stoji vagon. Je to zato ker so nekateri zaspali ali je za to kriv tir, ki ne pelje nikamor ...
lp, Essentia
No, nekoč sem tak vagon videl v živo, le napisa "kola za spavanje" ni imel, na zelenem travniku v sadovnjaku je deloval pravljično. Navsezadnje nam EU odpira nove možnosti, tak kot je zdaj ne bo obstal, stvari se bodo spremenile, kako ? Počakajmo.
Sicer pa zapis tudi brez tega ozadja, zgolj kot tak, deluje izvrstno, a ne ?
Miniatura, ki s premišljenim izborom besed nariše minule čase, prebuja nostalgijo in zazdi se, kot bi čas obstal in se pretopil v tisti ponvi v slike preteklosti, ki je ni moč več obuditi. Čestitke,
Ana
Zdravo Ana,
lepo si bistveno opisala,
hvala za pozornost.
Komentiranje je zaprto!

![]()
Napisal/a: Svit
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!