SLEPI TIR

Na kosu tračnic sredi trate stoji vagon
"kola za spavanje" piše na njem
še odmevajo ritmi od Pariza do Aten
rože na oknih
dimnik na strehi
in ponev za TV sprejem.

.

Svit

Martina Pavlin-Essentia

Poslano:
29. 05. 2014 ob 12:58

Dober naslov! Prav vidim ta vagon ... in slišim pesem.

lp, Essentia

Zastavica

pi - irena p.

Poslano:
29. 05. 2014 ob 14:00

Orient expres v pokoju in vendar še zmeraj :)

Lp, pi

Zastavica

Svit

Poslano:
29. 05. 2014 ob 14:09
Spremenjeno:
29. 05. 2014 ob 14:16

Essentia, pi, dobrodošli,

nekaj časa sem se poigraval tudi z "orient expresom", a sem si rekel, da ta itak odmeva v mislih. S slepim tirom sem namignil tudi na EU, ki je za nekatere slaba, za druge ne, zame je zgolj eksperiment v evoluciji združevanj narodov in iskanj boljših poti. Vsekakor ni čas za "spavanje", vendar je to isto še kako potrebno, da sploh lahko funkcioniramo.

Hvala za stik

Zastavica

pi - irena p.

Poslano:
29. 05. 2014 ob 14:15
Spremenjeno:
29. 05. 2014 ob 14:20

Prisilno potisnjeni na slepi tir. Res moramo najti boljšo pot, a težko bo,  za začetek bi lahko krenili peš, vendar  bosi ne bomo daleč prišli. Vse čevlje so nam razprodali.


:)

Zastavica

Martina Pavlin-Essentia

Poslano:
29. 05. 2014 ob 14:18

Vsekakor dobra prispodoba vlak/EU. Sredi trate stoji vagon. Je to zato ker so nekateri zaspali ali je za to kriv tir, ki ne pelje nikamor ...

lp, Essentia

Zastavica

Svit

Poslano:
29. 05. 2014 ob 14:33
Spremenjeno:
29. 05. 2014 ob 17:28

No, nekoč sem tak vagon videl v živo, le napisa "kola za spavanje" ni imel, na zelenem travniku v sadovnjaku je deloval pravljično. Navsezadnje nam EU odpira nove možnosti, tak kot je zdaj ne bo obstal, stvari se bodo spremenile, kako ? Počakajmo.

Sicer pa zapis tudi brez tega ozadja, zgolj kot tak, deluje izvrstno, a ne ?

Zastavica

pi - irena p.

Poslano:
29. 05. 2014 ob 16:21

 :) Je.

Zastavica

Ana Porenta

urednica

Poslano:
31. 05. 2014 ob 23:25

Miniatura, ki s premišljenim izborom besed nariše minule čase, prebuja nostalgijo in zazdi se, kot bi čas obstal in se pretopil v tisti ponvi v slike preteklosti, ki je ni moč več obuditi. Čestitke,

Ana

Zastavica

Svit

Poslano:
01. 06. 2014 ob 08:50

Zdravo Ana,

lepo si bistveno opisala,

hvala za pozornost.

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Podčrtanka

Svit
Napisal/a: Svit

Pesmi

  • 29. 05. 2014 ob 09:50
  • Prebrano 970 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 556.28

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!