
Nemo so zrle moje oči v nasmejane ljudi,
ki se že zelo dolgo niso videli,
ki so govorili o vremenu, o plehu, kako na njivah rase,
nemo so zrle moje oči in niso mogle verjeti
v ta gomazeči trop ljudi,
da samo peščica najbližjih , ki ne morejo govoriti,
ki jim ihtenje stresa telo in stiska žalost kakor zanka čez vrat,
telesa drobi ledeni trnjev hlad ,
pokropim in se obrnem k njej,
ki častno stražo mu drži
in reče, da jo kliče,
gledam žaro in nje prepričane oči...
Tako se vije črna kolona čez beli britof
in moj korak med njimi,
od spredaj dva in od zadaj dva,
se ustavi, kot čmrlji okoli luknje skopane
in se zališi o ljubezni, ki nam jo je pokojni dal,
tako umazano se zdi, razumeš, njega ni ,
še zdaj ga slišim, kako mi govori,
a veš, kako boli, boli....
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: lin
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!