Ko sem umrla

 

Ne slišim

in ne vidim več.

Ne čutim

nobene bolečine,

še celo praske

so se mi zacelile.

Peljejo me na patološki oddelek,

 me ravno in počez

razrežejo in pogledajo,

zakaj sem  mrtva.

Jaz pa sem samo pozabila

 dihati,

 srce mi je

 zastalo.

Le umetno dihanje

bi me lahko spravilo  nazaj med žive.

Ker parajoči kirurški nož

me bo resnično

 ubil.

IŽ-lev

Ana Porenta

urednica

Poslano:
12. 05. 2014 ob 21:56

Všeč mi je ta tebi tako značilna malce drugačna perspektiva, morda bi ohranila sedanjik skozi vso pesem?

Umrla sem.

Ne slišim

in ne vidim več.

Ne čutim

nobene bolečine,

še celo praske

so se mi zacelile.

Potem so me peljali

Peljejo me na patološki oddelek,

da me ravno in počez

razrežejo in pogledajo,

zakaj sem  mrtva.

Jaz pa sem samo pozabila

sem dihati,

zato mi je srce mi je

malo zastalo.

Edino umetno dihanje

bi me lahko spravilo  nazaj med žive.

Ker parajoči kirurški nož ki para

me bo resnično   (najbrž bi morala reči me je, saj govoriš o razkosanju)

do konca ubil.

Lp, Ana

Zastavica

IŽ-lev

Poslano:
13. 05. 2014 ob 01:47

Spoštovana Ana,

tako lepo si mi popravila pesem, zdaj je še meni nekako  bolj všeč.

Sem jo šla takoj popravit. Hvala  ti za pomoč. Na koncu nisem

napisala me je, ampak če hočeš lahko tudi sama spremeniš,

seveda če boš začutila pesem, da je bolje tako.

Včeraj sem pogrešala Rašico in zahvaljujem se ti za zbornik, ki si mi ga dala

poslati.

Hvala ti.

Lep pozdrav, hope

Zastavica

Ana Porenta

urednica

Poslano:
13. 05. 2014 ob 21:20
Spremenjeno:
13. 05. 2014 ob 21:21

Vesela sem, da si prejela zbornik in pogrešali smo te. No, to pesem doživljam ne kot resnično smrt (morda tudi brez prvega verza?), ampak vse tiste vmesne male smrti, ki se nam dogajajo skozi življenje. Čestitke,

Ana

Zastavica

IŽ-lev

Poslano:
13. 05. 2014 ob 21:37

Spoštovana Ana,

v mislih sem bila z vami in sigurno je potica kot že doslej odlična.

Rada grem k Trubarju na poezijo, sploh pa na izzid zbornika,

a letos ni šlo. Zbornik sem že dobila in z veseljem berem pesmi.

Hvala ti za pomoč pri pesmi, je tako boljše kot prej.

Lepo te pozdravljam,

Irena

Zastavica

igor žuravlev

Poslano:
14. 05. 2014 ob 06:47

Iskrene čestitke za Podčrtanko srce.

Zastavica

IŽ-lev

Poslano:
20. 05. 2014 ob 04:23

Hvala TI Igor.

hope

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Podčrtanka

IŽ-lev
Napisal/a: IŽ-lev

Pesmi

  • 11. 05. 2014 ob 02:36
  • Prebrano 880 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 449.31

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!