
Ne slišim
in ne vidim več.
Ne čutim
nobene bolečine,
še celo praske
so se mi zacelile.
Peljejo me na patološki oddelek,
me ravno in počez
razrežejo in pogledajo,
zakaj sem mrtva.
Jaz pa sem samo pozabila
dihati,
srce mi je
zastalo.
Le umetno dihanje
bi me lahko spravilo nazaj med žive.
Ker parajoči kirurški nož
me bo resnično
ubil.
Všeč mi je ta tebi tako značilna malce drugačna perspektiva, morda bi ohranila sedanjik skozi vso pesem?
Umrla sem.
Ne slišim
in ne vidim več.
Ne čutim
nobene bolečine,
še celo praske
so se mi zacelile.
Potem so me peljali
Peljejo me na patološki oddelek,
da me ravno in počez
razrežejo in pogledajo,
zakaj sem mrtva.
Jaz pa sem samo pozabila
sem dihati,
zato mi je srce mi je
malo zastalo.
Edino umetno dihanje
bi me lahko spravilo nazaj med žive.
Ker parajoči kirurški nož ki para
me bo resnično (najbrž bi morala reči me je, saj govoriš o razkosanju)
do konca ubil.
Lp, Ana
Spoštovana Ana,
tako lepo si mi popravila pesem, zdaj je še meni nekako bolj všeč.
Sem jo šla takoj popravit. Hvala ti za pomoč. Na koncu nisem
napisala me je, ampak če hočeš lahko tudi sama spremeniš,
seveda če boš začutila pesem, da je bolje tako.
Včeraj sem pogrešala Rašico in zahvaljujem se ti za zbornik, ki si mi ga dala
poslati.
Hvala ti.
Lep pozdrav, hope
Vesela sem, da si prejela zbornik in pogrešali smo te. No, to pesem doživljam ne kot resnično smrt (morda tudi brez prvega verza?), ampak vse tiste vmesne male smrti, ki se nam dogajajo skozi življenje. Čestitke,
Ana
Spoštovana Ana,
v mislih sem bila z vami in sigurno je potica kot že doslej odlična.
Rada grem k Trubarju na poezijo, sploh pa na izzid zbornika,
a letos ni šlo. Zbornik sem že dobila in z veseljem berem pesmi.
Hvala ti za pomoč pri pesmi, je tako boljše kot prej.
Lepo te pozdravljam,
Irena
Komentiranje je zaprto!

![]()
Napisal/a: IŽ-lev
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!