Napiši mi pesem

„Napiši mi pesem!“

Napišem ti pesem?

Draga, to je težje kot se zdi.

Najprej potrebuješ mir in nebeško tišino

v sebi, kaj meniš ti?

Potem vzameš lepo pero, ki kot

maratonec teče po papirju

nato si rečeš: kar bo, bo

ter pričneš pisati.

In ko misliš, da do konca

si prišel, jo kaniš spet prebrati

Napolni te z veseljem in ščemenjem

saj podobne nikjer in nikoli ne bo

in ko dvigneš pogled od besed

ugotoviš, da v enem dahu pesem si spisal

morda je težje, kot se zdi

a zate meni nič težko ni

zdaj vzami pesem, drži jo pri srcu

da jo boš lahko povedala meni

tvojemu betežnemu starcu.

Nightingale

Komentiranje je zaprto!

Nightingale
Napisal/a: Nightingale

Pesmi

  • 25. 04. 2014 ob 21:21
  • Prebrano 754 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 52.92

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!