
„Napiši mi pesem!“
Napišem ti pesem?
Draga, to je težje kot se zdi.
Najprej potrebuješ mir in nebeško tišino
v sebi, kaj meniš ti?
Potem vzameš lepo pero, ki kot
maratonec teče po papirju
nato si rečeš: kar bo, bo
ter pričneš pisati.
In ko misliš, da do konca
si prišel, jo kaniš spet prebrati
Napolni te z veseljem in ščemenjem
saj podobne nikjer in nikoli ne bo
in ko dvigneš pogled od besed
ugotoviš, da v enem dahu pesem si spisal
morda je težje, kot se zdi
a zate meni nič težko ni
zdaj vzami pesem, drži jo pri srcu
da jo boš lahko povedala meni
tvojemu betežnemu starcu.
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: Nightingale
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!