
Pesnik se ocenjevanja prime,
lic naj ne obarva ti rdečica.
Predvsem zaradi dobre rime
najbolj trpela je resnica.
Zato se, pesnik, zdaj zamisli!
Pomembnosti ne najdeš v rimi;
drugje tičijo pravi smisli,
zato razuma se oprimi.
;)
Udarjen žebelj po glavici,
da približa se resnici.
A kako naj zid se brani,
kadar žebelj gre postrani?
Zid pač čisto vse prenese,
če ga bager ga ne poruši.
Verze kritika pretrese ...
Slabe z zida čas odkruši.
A naj le pesni, naj le kruši,
polepi vse, kar leži mu v duši.
Slabe, boljše, ravne, krive,
veš, tudi pesmi so lahko ranljive.
Na zidu za stalno obviset,
dobivati priznanja?
Saj moje zlaganje besed
le alzhajmerja odganja !
ja, rimat je zabavna reč
čeprav ni vsak prešeren.
Ni nujno šekspirja preseč
a dobro bit je zmeren :)
absolutno. Prešern žuga prste
ne le rime v vrste za zabavo,
klavrno, krvavo, zdris
kano, tetovirano zvezdo črno. ima
na čelu zabito
od oponašanja,
haha
Ne bil prešeren bi, ne šekspir,
seveda tudi ne nezmeren,
moja misel, dana na papir,
je bil poskus povsem primeren.
Ne vem, če danes bi pokojnika
ocene visoke pridobila,
našla prej bi se vsaj dva,
ki bi iz muhe slona naredila.
Tvoja misel v pesmi tam na drugi strani
visoka je kot lok napeta v žarek; hrbtenica.
Brati ali znati te besede stran metati .... hahaha šklopot kopitarije
sem sam dobil tudi rezgetanje samo, kot odziv na moje šepetanje
super Nagec.
:(
Hvala Ruju za podporo,
me ne šteje za pokoro.
To veliko mi pomeni,
naj cveti - pomladi in jeseni.
kakopak, da ne - kaj ni jasno, da si besedam zrak dodal, ne božal trhle truge, kot nekatri v "svojo" bran stojijo proti drugim!
LP, :)
in srčno veselje, še naprej
Komentiranje je zaprto!

Napisal/a: nagec60
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!