
Nocoj
malo z zamudo,
ampak pod veliko smrečico
bo polno božičnih daril,
sicer malo kasnjo.
a bodo, sem prihranila
in za domače sem
božičkova žena,
ki je med delom božička
prevzela del njegovih del.
Smrekica bo nocoj okrašena,
čeprav jaslice so že sedaj,
na mahu po skromlnim hlevom
se rojeva Jezus, ki nas bo vodil
in nas ne bo pustil na cedilu.
Ponosna mati ziblje
komaj rojenega sina,
ki si bo zaslužil vse angele
in častil vse svetnike
in da mu bo lepo,
kamorkoli bo šel.
Mi ostali, grešniki,
ki se grehov niti ne zavemo
bomo ponižno hodili
za njegovo besedo
in odpustitev grehov.
Naj se tako zgodi.
Bodu hvala.
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: IŽ-lev
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!