Rojen je Jezus

 

Nocoj

malo z zamudo,

ampak pod veliko smrečico

bo polno božičnih daril,

sicer malo kasnjo.

a bodo, sem prihranila

in za  domače sem

božičkova žena,

ki je med delom božička

prevzela del njegovih del.

Smrekica bo nocoj okrašena,

čeprav jaslice so že sedaj,

na mahu po skromlnim hlevom

se rojeva Jezus, ki nas bo vodil

in nas ne bo pustil na cedilu.

Ponosna mati ziblje

komaj rojenega sina,

ki si bo zaslužil vse angele

in častil vse svetnike

in da mu bo lepo,

kamorkoli bo šel.

Mi ostali, grešniki,

ki se grehov niti ne zavemo

bomo ponižno hodili

za njegovo besedo

in odpustitev grehov.

Naj se tako zgodi.

Bodu hvala.

 

IŽ-lev

Komentiranje je zaprto!

IŽ-lev
Napisal/a: IŽ-lev

Pesmi

  • 27. 12. 2013 ob 04:04
  • Prebrano 681 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 65.23

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!