
Veliko nas je,
veliko sanjajočih poetov,
poetinj, sanjačev,
ki presanjamo budni noč
in na začetku dneva
pojdemo s svetlobo
v posteljo,
z osnutkom nove pesmi,
ki bo napisana šele zvečer,
ko se bo mrak spuščal
in bo hlad ugnezdil
se v potnika,
ki po mrzlem
išče pravo pot
do cilja.
Velika je konkurenca,
toliko je napisanih besed
in lepo je prebrati
pesem, ki se dotakne,
ki jo prebereš
znova in znova.
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: IŽ-lev
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!