KO VSTOPIŠ BREZ BESED

Ko vstopiš brez besed,
ko slečeš že videno,
ko sedeš brez besed,
ko sezuješ vsakdanje,

ko ne odvržeš pogleda,
ko ne odvržeš objema,
ko ne odvržeš poljuba,

da znova ugasne luč,
da znova zgrmi mrak,
da znova zaveje hlad.

Ko ne štejeva ovac,
ko ne štejeva zvezd,
ko nisva več ista,
ko nisva več tista,

ki bi sejala,
ki bi trepetala,
ki bi upala,

da bova požela,
da bova omlatila,
da bova zmlela,

da bova zgnetla,
da bova vzhajala,
da bova spekla,
da bova dobra kot kruh.

Marko Skok - Mezopotamsky

Komentiranje je zaprto!

Marko Skok - Mezopotamsky
Napisal/a: Marko Skok - Mezopotamsky

Pesmi

  • 15. 10. 2013 ob 21:27
  • Prebrano 1109 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 497.5

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!