
Gole misli
Oblaki spet po nebu se podijo,
moje misli pa k tebi bežijo!
V tisti tvoj prelepi svet,
v svet kjer lažje mi je bilo živet!
Poletim v sanje hitreje od letala,
v upanju da mir v srce mi boš dala,
da objela me boš in prevzela,
da skupaj med zvezde bova pohitela!
Obljubim vse ti lahko, kar boš si zaželela,
vse le za to, da me k sebi boš vzela,
mi narisala nasmeh na obraz,
da postal bom dobri stari jaz!
Prinesel ti bom iskre v očeh,
posul ti spalnico bom z listi vrtnic,
položil jih bom po tleh!
Le v sanjah s tabo spet sem srečen,
le v sanjah in rokah tvojih sem večen,
le v tvojih očeh lahko sem iskren!
Se spomniš kdaj kako sva spala,
kako s prsti po mojem hrbtu si se igrala,
kako si z rokami šla mi skozi lase,
kako umirila si me preden spanec odpeljal me je!
In zbudil sem sredi se noči,
pogledal na levo,
če ob meni si še ti!
In tam na levi si ležala,
mirna, tiha, lepa!
Zjutraj jagode sem ti nabral!
In ti skuhala si mi kavo,
poljubila si me v slovo,
in odšla!
Zvečer si se vrnila,
utrujenega pod odejo si me skrila,
privila k sebi si me in objela,
napor dneva kot čebela nektar iz mene si vzela!
In jaz nazaj sem te objel,
stres službe iz glave sem ti vzel!
Zaspal ob tebi rad bi spet,
pa čeprav šele čez tisoč let,
do takrat bom čakal in ječal,
kot hrast v vetru,
čakal te bom!
Koliko klišejev in rim 'na prvo žogo'!
Spooky Wolf, potrudi se izražati bolj izvirno. Rime so nepotrebne, če pesem ob tem nima tudi ritma.
LP, mcv
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: Spooky Wolf
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!