
Ne piši o koncu,
mi govorijo tihe misli noči,
piši o ljubezni,
o žitnem polju,
ki se kljub suši
trudi rasti in obroditi.
Vse to je ljubezen,
ki živa spremlja
večno mladost srca,
ki utripa in daje
smisel, zalet.
Ne pišem o kamnu,
ker je v njem mrtva tišina,
kljub temu da nosi svoj čas,
večni in čakajoči
na morebitne premike
golih rok
ali modernega goseničarja,
da tlakuje novo pot.
Pišem o ljubezni,
ker vse hiti v to smer,
vse bi rado bilo ljubljeno,
nihče ne mara sovraštva,
in žitno polje
bo obrodilo,
da se bo jedlo kruh,
da bo ljubezen dišala
in lačne oči
bodo trgale na kosce
štruco kruha.
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: IŽ-lev
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!