Kis ni vino

Kis ni vino.

Šele ko se sladko sprevrže v grenčico,

lahko tudi kisu in vinu pripišemo svoj smisel.

Sledi...

Pravica! Ta je pretkana,

kajti kis pravice bo zorel,

dokler se steklenica ne vda njegovi kislosti.

In vsak kis pravice bo našel svojo plat

skozi še tako osladno etiketo.

Le čakaj.

Kis poje sadove.

Še čakaj.

Kis poje ponos.

Še čakaj.

Kis poje razum.

Še čakaj.

Kis poje otroke.

Zato nalijmo si čistega vina

in uživajmo v prijetni in zabavni opitosti

ter pustimo solato za nikoli.

Kis ni vino.

Klem

Komentiranje je zaprto!

Klem
Napisal/a: Klem

Pesmi

  • 23. 01. 2013 ob 23:57
  • Prebrano 609 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 182.32

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!