
Bilo je dolgo vroče poletje
ko zame si se vnel
Peeter Klaus Mishell
Bilo je tik pred vile moje vrati
zato ne morem zaspati
Ko tvoje velike modre oči,
kot morje,
prvič zazrle so v moje
iz katerih solze so lile,
v hipu bilo je, kot
kadar se nebo razjasni,
ko sonce posije za dežjem,
pod tvojim omrežjem
Sedaj oba se zaveva,
da nama duša sameva
in skupaj v poletje to
novo greva
Ko v tisti vroči poletni,
zvezdnati noči
v svoj močan objem
si me vzel
zaplesal nad nama Orion
je cel..
In plesala sva samo eno poletje
ki pustilo za nama je
to doživetje
Pogrešam te tvoje oči
a tebe ni in ni
da obrišeš spet solze
mi z oči
In vedno ko
spet se stemni
pogrešam te tvoje oči
Ljubezen bila je na prvi pogled
Prišla je,
odšla je s teboj
Ko bil bi vsaj enkrat še moj
Peeter Klaus Mishell
rad si me imel
In tako s poletjem
si obupan ves odšel
srce si moje s sabo vzel
Ko šel si po plaži,
si slišal le vzdihe deklet
Prišel si le k meni
kjer sem na žgočem soncu
o tebi sanjala spet
Dotaknil si si nežno,
kot veter poletni, me..
Odprem oči in zagledam te..
Bili ljubosumni vsi fantje so nate
Bila je nevzdržna ta tvoja lepota
Bil si kot sonce, ki žge poleti
Veš, ljubezni ne moreš zatreti,
zato ji pusti živeti;
nekoga pač moraš rad imeti
O, le kje si sedaj
Pridi nazaj
da vidim te še kdaj
Čakam te
P.S.
Za melodije morja in sonca
Komentiranje je zaprto!

Napisal/a: nevenka sever gamulin
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!