
Spoštovana,
že predniki so pesnili ti v čast,
kraljica navdiha,
če ni le ta ležal na dnu kozarca.
Ti si mati otrok sveta,
rodila heroje in berače
in tudi vodila si, luč,
tista, ki nešteto je noči lila na zmečkane rime zgubljenih poetov.
Prelestna si!,
ne zardevaj, če ti laskam.
Ljubim te, ker te moram ljubiti.
Toliko ti dolgujem in še več
ti dolguješ meni.
Kot otrok si, srečna
ko te objamem, tesno, k sebi,
v sebi.
Hvala bolečina,
moja pesem, moja muza.
Tvoja učenka Glorija
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: taja
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!