SEDOKA (nazaj)

Zajeden v moj mir,

neodločen, mrk  vprašaj

blanšira negotovost.

Tako gola si,

negibna in pomrzla,

moja včerajšnja pesem.

 

Lidija Brezavšček - kočijaž

tomi

Poslano:
05. 06. 2012 ob 19:28

Upihnila si luč želja premnogim piscem,

ker so besede večnostne le te,

ki niso v dosegu piscev.

Zastavica

Lidija Brezavšček - kočijaž

urednica

Poslano:
05. 06. 2012 ob 22:54

?

uh, Tomi, ne vem, če prav razumem?

:)

 

ne, sploh ne razumem, resno ...

Zastavica

tomi

Poslano:
06. 06. 2012 ob 07:30

Upihnila si luč želja premnogim piscem,

ker so besede večnostne le te,

ki niso v dosegu piscev. 

Hotel sem reči, da so prave besede večnosti le tiste, ki jih človek še ni dosegel ali doumel in se z njimi tudi telesno spojil.

 

Zastavica

tomi

Poslano:
06. 06. 2012 ob 07:40
Spremenjeno:
06. 06. 2012 ob 07:41

Zajeden v moj mir,

neodločen, mrk  vprašaj

blanšira negotovost.

Tako gola si,

negibna in pomrzla,

moja včerajšnja pesem.

   Ali drugače povedano, človek raste v svojih notranjih razsežnosti in zato vedno prerašča včerajšnjo misel, ker jo je nova zasenčila. Kdor se pa zadovolji z doseženim, za njega je pesem ostala dosežek. Prav zato se mi je tvoja izrečena misel tako zelo dopadla, ker nosi v sebi globino tvojih spoznanj. LP

 

Zastavica

Lea199

Poslano:
06. 06. 2012 ob 10:32
Spremenjeno:
06. 06. 2012 ob 11:54

Oj, pozdravljena, Lidija,

sama sem to sedoko prebrala 4x, pa ne da bi je ne razumela, ampak preprosto vleče me nazaj. Ob tem se lahko vprašam, kje sem jaz. Daleč, daleč zadaj. K sreči ne tekmujem s tabo (niti s kom drugim) in nikogar ne želim preseči. Moja želja je le, da nadgradim (morda lepše presežem) samo sebe in s tem ne mislim odnehati.

Ja, še veliko vaje bo treba;)))

Drugače, pa, zelo sem vesela, da si ponovno napisala sedoko in vesela bom tudi vsake naslednje. Celo prosim te še za katero:)

Lp, Lea 

Zastavica

Lidija Brezavšček - kočijaž

urednica

Poslano:
06. 06. 2012 ob 14:05
Spremenjeno:
06. 06. 2012 ob 20:34

Lea, kar stran s to skromnostjo!

  Pišeš fajn stvari in tole moje je pač preblisk, ki se je prikazal, v formo sedoke pa se je vgnezdil predvsem, ker sem prebrala tvojo in me je vzpodbudilo :)))

 

Tomi, hvala za pojasnilo. in za kompliment!

  Lp Lidija

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Lidija Brezavšček - kočijaž
Napisal/a: Lidija Brezavšček - kočijaž (urednica)

Pesmi

  • 05. 06. 2012 ob 18:33
  • Prebrano 928 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 710.55

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!