Samuraj

kot zelene orgle so stolpi dreves,
pod njimi ukam s pticami v ušesih.

srnjad časti minljivost, sonce je
kot rubinasto srce, ozračje drhti:

belo, potno meso se mi lepi na prste,
žive, sloke sanje mi dihajo v zatilje!

skozi bivanje stopam: ogoljufan prerok,
radoživ kamikaze, od sreče opita smrt.

Dani Bedrač

Lidija Brezavšček - kočijaž

urednica

Poslano:
11. 05. 2012 ob 18:04
Spremenjeno:
12. 05. 2012 ob 08:04

Tole (tudi majsko) pesem berem kot nujno nadaljevanje oziroma kot drugi insert iz (zame še navideznega) cikla v katero spada tudi pesem Maj

http://www.pesem.si/a/objava/prikaz/65668/maj

 

del uredniške obrazložitve podčrtanke zato vzemam kar od tam (Maj):

V neki sekvenci je samuraj pesem o minljivosti, ki jo pomlad vsaj za trenutek skuša malo zavreti. Samuraj pa o tej minljivosti in o njenem  nasprotnem  polu jasno pripoveduje brez zavor (kot kamikaze)! Banzai.

 

LP, lidija

  ps. Dani, ne zameri, ampak "kamikaze" je tudi v ednini "kamikazE" (bil je kamikaze, neustrašni bojevnik ...) - torej seveda, če se hočemo držati tega, kako je prav po japonsko. Jasno  pa pesniška svoboda dopušča tudi "poslovenjeno površnost" - On, kamikazasmiley

  Lp, lidija

 

 

Zastavica

Dani Bedrač

Poslano:
12. 05. 2012 ob 08:01

hvala, lidija, da si vzameš čas za moje pesniško otepanje! smiley

tele pesmice, ki jih zadnje čase objavljam, so nekakšna nadgradnja in zame logično nadaljevanje moje knjige "zajec v katedrali" ...  do zdaj se jih je zapisalo kakšnih 35, in nekako vsaka tretja ali četrta je "resna", dorečena, pretanjena, ostale so pa nekontrolirano zajčje brbotanje. ampak mi je tak način pisanja všeč. cheeky

 

s kamikazejem oz. kamikazo pa je bila težavica že med pisanjem: v japonščini je 神風, torej je prav kami-kaze, a velikokrat se, kot sem preveril na netu, uporablja kamikaza za ednino m. sp. izbral sem to drugo opcijo, ker mi v kontekstu pesmi beseda asociira na prikazen, nakazo ... ne gre toliko za pesniško svobodo kot za zven besede ...

 

lepo bodi.

dani

Zastavica

Lidija Brezavšček - kočijaž

urednica

Poslano:
12. 05. 2012 ob 09:34

ok. sprejeto - super. LP, Lidija

Zastavica

Dani Bedrač

Poslano:
12. 05. 2012 ob 09:58

smiley

Zastavica

Komentiranje je zaprto!

Podčrtanka

Dani Bedrač
Napisal/a: Dani Bedrač

Pesmi

  • 11. 05. 2012 ob 08:27
  • Prebrano 897 krat

Uredniško pregledano.

Ocenjevanje je zaključeno!

  • Število doseženih točk: 295.8

Zastavica

Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!