
V gaju zraven reke hodim,
vsa drevesa zelene.
In po vejah, gosto tkanih
mlada luč v nebo se pne.
Tiho stopam, da ne zmotim,
kaj med sabo govore.
Mlade breze tja do hrastov
ljubke spuščajo roké.
In narahlo jih poljubim,
stara debla, skorjo zvezd.
Ah, saj kot da vame riše
vanje svojo, čas, povest!
Spevna pesem, kar predstavljam si jo ob spremljavi kitare, kako lepo pronica v poslušalceva ušesa ta opis povetanosti med naravo in človekom ...
Lepo, tudi kar se formalnega dela tiče. Morda samo tukajle, v zadnjem verzu zamenjaš besedicama vrstni red, pa se bo stopica poklopila tudi tu!
Ah, saj kakor vame riše
vanje čas svojo povest!
Ah, saj kot da vame riše
vanje svojo, čas, povest!
LP, lidija
jaz bi še
spuščajo ljubke roke. -> ljubke spuščajo roké
lp (lepo:)
Hvala za pomoč , Lidija, Svit, Gnu!
Vse sem upoštevala...pesem je nastala zjutraj, zelo hitrio in na hitrico sem jo oddala. Vaša pomoč me je razveselila, še bolj pa hraste in breze ;)...in seveda :) Pesem.
Gnu, ne znam narediti ostrivcev...sem pa jo slišala v sebi tako povedano, kot si jo TI zapisal.
Lidija, lahko ti narediš ostrivec?
Vsem hvala, pesem še ni uglasbena, ampak bo kmalu....
Lep večer vam želim!!!! Majda
ostrivec sem naredila :)
poskusi takole - za trening ;)
tipk v zaporedju:
alt Gr (in hkrati) 9
potem pa
e
pa dobiš é
Lp, lidija
lepo, vendar kaj pa stopica? (spuščajo ljubke roke. -> ljubke spuščajo roké)
:)))
OOOOOojoooj, Pa res!!!!!!!!
O, hvala, Matjaž!!!!!!
Lidija, prosim, popravi a la Matjaž ;)
ljubke spuščajo roke
Stokratboglončki!!!!! ;)
Majda
PS Lidija, kako pa se naredi črtica na črko ;)))) na drugo stran?
Ne, saj nočem cele roke, le dva prstka...za hip... ;)
Lep pozdrav in HVALA za pomoč. Lep dan!!!!!
M.
Čestitam OP:)
Si mislila to: `e? Isti postopek, le da je tokrat tipka 7.
Lp, Lea
Hvala, lea...prijazna si mi!
LP, OP
`a la Matjaž evo, Matjaž, ZATE ;))))))))) me je naučila Lea, ;)
nič OP, rada pomagam in vesela sem pomoči :)
Lep dan :)
Lea
Ja, seveda, točno Matjaž, me je kar malo sram
, da sem spregledala . Evo, popravljeno, OP.
:)
Lp, lidija
Prikupno, dvignem roko in ti pošljem cmokca na lica![]()
lp,ajda
Na, Ajda....cmokec se vrača....pazi, ima kar hitrooooost ;)
LLLLP, OP
Lidočkaja, spasivaja :)
Komentiranje je zaprto!

![]()
Napisal/a: ob potoku - Majda Kočar
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!