
stopil sem na govorniški oder
v najnovejši Armanijevi obleki
z zlatimi mašetnimi gumbi
na beli novi srajci
srknil požirek vode
in spregovoril :
"Dragi državljani in državljanke,
v teh prelomnih trenutkih
moramo stopiti skupaj
zategniti pasove
žrtvovati vsak nekaj
da preživimo.
Vem da ni lahko
a moramo ni drugega izhoda
bankirski monopol nas je pripeljal do tukaj
in sedaj jaz in moja vlada počasi
a uspešno rešujemo nastalo situacijo."
pričakoval sem aplavz
a ko sem pogledal proti njim
sem videl le lačne in žejne
in vem da so dojeli
hitro sem odšel v zaoderje
kjer je mene in moje sodelavce
čakala obložena miza
Pozdravljen, Mojmir, aktualna pesem, osredotočena. Nekaj bi te pa vseeno izzvala, da bi premislil:
...
in se odreči vsak po malo
da preživimo.
Precej nerodno povedano ... boljše, če rečeš, npr.: in se odreči majhnim rečem / odreči priboljškom / žrtvovati vsak nekaj - lahko bi bil še bolj določen, npr. samo desetino bo žrtvoval vsak od vas ...
Še posebej fajn je tisti del -
pričakoval sem aplavz
a ko sem pogledal proti njim
sem videl le lačne in žejne
in morda bi malce "zaostril" tudi tole:
upam da so razumeli
(v smislu, da to tako ali tako morajo dojeti in sprejeti)
v zadnjem verzu bi "slastna" opustila, ali pa bi dala kak bolj uraden izraz za požrtijo.
Lp, Ana
Ja, fajn, čeprav mislim, da bi bilo boljše namesto "vem, da so razumeli" - "vem, da so dojeli".
Razmisli. In obložena miza deluje.
Lp, Ana
jaaa malo me bašejo besede:))))
urejeno
hvala
Komentiranje je zaprto!

![]()
Napisal/a: Mojmir
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!