

Ideja. V haiku 5-7-5 formo stlačiti 'čim več' opisa neke slike, pri tem se ne vežemo preveč na klasičen haiku.
Nagrada za naj-klavstroku do konca leta - konzerva sardin :=)
Klavstro-ku manifest
Mrzim haiku.
Ni dovolj prostora -
kaj naj še rečem?
Klavstro-ku II
Mrk. Svež srež. Ptič spi.
Črn krog rojeva dragulj.
Jutro, opoldan.
steklo.drobec.krč.
kri.sladkoben otip.stok.
sirena cvili.
Malo je pobegnil haikuju, očitno je tako hotel:). No, tu je delavnica, pa morda tudi kakšen "tujek" ne bo kvaril izgleda:))))).
lp, ajda
0- praznina
2-rat i mir, ti i ja
1- istina
Po Lidijinom naredenju. A ko sam ja da ne slusam.![]()
Pozdrav
ajda, super je :) samo sem hotel reči da je križanec kruikuja in klavstrokuja
lokativ : hmm, po naređenju ..
ne znam, znam da se nisam usudio da ne poslusam, a pojma nemam sta vam je taj klavstro kuku
pozdrav
vrti se.rez.
obglodan dan. večer visi.
zlo vešče. v zraku.
Sem popravila, ker je v drugi vrstici 8 zlogov, prvo malce skrajšala.
klavstro -ku je kvazihaiku (trivrstičnica s poljubno temo, še najbolje malo morečo), ki ga je deklariral (manifestiral) gnu v tej delavnici z naslednjo otvoritvijo:
Mrzim haiku.
Ni dovolj prostora -
kaj naj še rečem?
Se pravi v minimalistični prostor haikuja poskušamo natrpati čim več vsebine, tako da se besede in smisli počutijo tam kot v konzervi za sardine :)))
če ni tako, me popravi, gnu!
Lp, lidija
sad znam sto ne razumijem-ne volim sardine iz konzerve![]()
Lidija, super si to povzela. Lokativ - kdo ve ali je sardinam lepo cv konzervi? hmm...
Saj veš, eksperimentiramo. Tvojemu haikuju smo postfestum nalepili etiketo in ga stlačili sem :) Saj ne zameriš ![]()
krč.krah.krik.kreg.krog.
potem.pad.pod.potop.po.
bes.beg.bedak.bo.brez.
tri tisoč miljard
sto pet tisoč miljonov
in sedem sardin
Hoj. Opa! Stop! Hej?
Kje si!? Čakaj, no! Boš že ...
"Ne"? Pa - ja! Kar daj.
uu - leepa
hej hej hej hej hej hej hej
lepalepapa
noč. slap. luna njen ton
vrisk. ne. to ni slast. bor črn
pod most gre reka
:) važno, da se ve, o čem govori - to se pa ve - če se pa slučajno ne, naj si pa vsak misli, kar sam hoče ...
;)
Komentiranje je zaprto!