Forum

DANES SE ME JE DOTAKNILO ...

Pozdravljeni,
glede na to, da se občasno pojavljajo med pesmimi misli, besede, odlomki ... ki se nas dotikajo kot bralcev, odpiram novo temo, v kateri boste lahko zapisali besede, verze, pregovore, misli itd., ki so se vas ob branju dotaknili in bi jih želeli deliti z nami.

Ne pozabite napisati vira: avtor, knjiga (morda tudi letnica in založba ter stran).

Lep pesniški pozdrav,
Ana

Glede na odziv pa smo tukaj bolj gledalci in poslušalci, v drugi temi, ki jo je odprla Kerstin, pa res samo bralci: http://www.pesem.si/a/objava/prikaz/87173/dotik_besed

 

(simon)

Poslano:
16. 01. 2014 ob 00:01
Spremenjeno:
17. 01. 2014 ob 20:31

Zastavica

(simon)

Poslano:
17. 01. 2014 ob 23:29
Spremenjeno:
17. 01. 2014 ob 23:38

Zastavica

Srečko Luštrek

Poslano:
20. 01. 2014 ob 16:08
Spremenjeno:
22. 01. 2014 ob 22:04

http://www.youtube.com/watch?v=OA2HpiigI-s


te pa grem rajši na en pir

Zastavica

(simon)

Poslano:
22. 01. 2014 ob 21:23
Spremenjeno:
22. 01. 2014 ob 22:04

Zastavica

(simon)

Poslano:
22. 01. 2014 ob 21:51
Spremenjeno:
22. 01. 2014 ob 22:03

Zastavica

Srečko Luštrek

Poslano:
26. 01. 2014 ob 11:26
Spremenjeno:
27. 01. 2014 ob 23:39

Zastavica

Marko Skok - Mezopotamsky

Poslano:
29. 01. 2014 ob 14:17
Spremenjeno:
01. 02. 2014 ob 10:53


Pavla Gruden, hvala ti!

http://www.rtvslo.si/kultura/novice/umrla-je-pavla-gruden-pesniski-glas-slovencev-v-avstraliji/328389

http://www.slovenskenovice.si/novice/slovenija/iskrive-misli-pod-juznimi-zvezdami

http://www.glasslovenije.com.au/pavlaGruden90_2011.htm

Prisluhnite intervjuju s pesnico: http://radio.ognjisce.si/sl/150/utrip/12790/

V senci

V temo in azur

sonce spušča in dviga

sence - jadra ur.

***

Clere de lune

Hlad. Mir. Z verande

Zrem v luno goljufivko

Z obrazom pande.

***

Raj na griču

Dom s trto. Lipa.

Voda, prst, les, mleko, vol.

In zrak utripa.


Zastavica

(simon)

Poslano:
01. 02. 2014 ob 06:40

Zastavica

(simon)

Poslano:
03. 02. 2014 ob 22:58
Spremenjeno:
05. 02. 2014 ob 20:34

Zastavica

modricvet

Poslano:
05. 02. 2014 ob 20:29
Spremenjeno:
07. 02. 2014 ob 07:37

Zastavica

modricvet

Poslano:
05. 02. 2014 ob 20:34

Iz fotk, posnetih na svečnico :)

LP

Zastavica

(simon)

Poslano:
06. 02. 2014 ob 01:21
Spremenjeno:
20. 02. 2014 ob 06:46

Zastavica

÷

÷

Poslano:
10. 02. 2014 ob 14:28
Spremenjeno:
10. 02. 2014 ob 16:14

Talitha, upam, da boš opazila; najper pardo, ker se nisem domislil že prej, a: veš - sem malo brez jajčk, in moram čakati, ko mi ji zmoderirajo, sej jih pustijo pri miru, le na to obešanje moram malo dlje čakati, včasih več, včasih manj ... sem pa sam kriv za dodatno približno 36 urno zamudo, ker mi ni kapnilo prej; da če že zasebnih sporočil ne morem pošiljati, kar se mi je takoj uprlo, ko se ti nisem mogel zahvaliti za tvoj mali L. :)

Takotorej; hvala, tukaj, naj ne izpade avtistično, saj se čutim res, ne dolžnega, pač pa v čast, mi je ti odgovoriti, kot pozdrav in v zahvalo naj še jaz zapojem, kakorr se peti zna, danes oziroma, dan je itak odprt obraz sonca ... za zemljo nekje blizu se poslavčja Tomaž, ki gre v miru, ki je v miru. Naj ne bodo njegove besede mit,

šilce,

Grapa!


metla pometa

tla, pota ...

do praga, svojega,

kjer se obriše in

stopi k sosedu na čaj ali kavo,


tega nisem slišal,

ščetine so tiho odšle,

z jezika sem

komaj uslišati

pesem, znal, to

sem še, ko sem bil mlad

in brez kril, stopil na

zemljo. in videl ...


(naju - čisto - skupaj)


srce. je


http://www.youtube.com/watch?v=EjgaMILO0NY


Zastavica

÷

÷

Poslano:
10. 02. 2014 ob 14:58
Spremenjeno:
10. 02. 2014 ob 16:15

dotaknilo se me je - sama svetloba, kot Runa, ne rana :) (zlajajana, kot sila g, v špico, mi oko napenja šotor, v dežnik za sonce) ojoj poj bolečina izpoj, naj modri cvetovi, kot lotusi beli zamenjajo barve s pijano ledeno vodo, še sedaj iz cevi za gašenje, kaplja

peska.


Runa

Ljudje,
kadar letijo v nebo, v vesolje in druge svetove
ne pojejo ...
ker ljudje
na tleh, preglasijo, te,
s štetjem (svojih) zlogov,
ki to še niso, in zato
oni ne letajo,

temveč pojejo za njimi, ki pa
letijo visoko.

Zastavica

(simon)

Poslano:
14. 02. 2014 ob 02:19

Zastavica

(simon)

Poslano:
19. 02. 2014 ob 22:45
Spremenjeno:
20. 02. 2014 ob 11:55

Zastavica

Marko Skok - Mezopotamsky

Poslano:
20. 02. 2014 ob 12:38
Spremenjeno:
21. 02. 2014 ob 07:49

Zastavica

(simon)

Poslano:
21. 02. 2014 ob 22:45
Spremenjeno:
28. 02. 2014 ob 00:54

Zastavica

Komentiranje je zaprto!


Imate vsaj eno nujno obvestilo! Želite pregledati obvestila?
Ste prepričani, da želite zapusti stran? Vse spremembe bodo zavržene!