Začelo se je na temi
Pesem.si - Forum / Komentiraj pesmi / Ko angeli pojo - Stojan
Dule Metulj # Poslano: 1 Maj 2009 19:36
Odgovor Navedek Spremeni
vila
pika
piči
piknik
Vila
nam
napika
Dule Metulj # Poslano: 1 Maj 2009 19:37
Odgovor Navedek Spremeni
Stole,
to je najnovejši urok
S.Prošev - gabriel stormer # Poslano: 1 Maj 2009 20:16
Odgovor Navedek
Dule, urok za koga ali kaj? :D
gs
Hope # Poslano: 1 Maj 2009 20:22
Odgovor Navedek
Da bojo turisti lačni kmečkega turizma mahali z vilami, pa po
pomoti nehote kaj zadeli...To je urok čarobni???
hope
Dule Metulj # Poslano: 1 Maj 2009 20:22
Odgovor Navedek Spremeni
Stole, naš piknik, piknik pesem.si-jevcev, ideja rabi nekaj časa,
da se uleže, tud ti se nisi takoj javil, ko sem našuntal čarovničko
m mojo frendico Regino, da je zapela urokec zate, no sej veš ,
tista pesemca o Gabrielu, pa kako kapljica pade, tvoja pesem
Kaljica je pa še zraven vibrirala in .... javio si se bre Stole ;)
:D :D
S.Prošev - gabriel stormer # Poslano: 1 Maj 2009 20:27
Odgovor Navedek
HAHAHAHA, ok Dule, recimo, da je tak, kar se mene tiče, sm za
piknik, zaka pa ne, ampak, bo treba veliko organizejšn in še
marsikaj :D:D:D ...
gs
Dule Metulj # Poslano: 1 Maj 2009 20:31
Odgovor Navedek Spremeni
jest sm že Bogu pisal, da lohk organiziram piknik na obronkih Lj
;)
Dule Metulj # Poslano: 1 Maj 2009 20:32
Odgovor Navedek Spremeni
ti kot nadangel maš ziher veze pri njem, dej reč kakšno zame ;)
:D
S.Prošev - gabriel stormer # Poslano: 1 Maj 2009 20:32
Odgovor Navedek
Ufff, Bogu si pisal, boljš angelom al pa vilam, Bog ma preveč dela
:D:D:D ...
gs
S.Prošev - gabriel stormer # Poslano: 1 Maj 2009 20:53
Odgovor Navedek
Hja, sma isti cajt oba napisala, to ti je prenos misli :D:D:D, ko
bi bil nadangel, bi mu zagotovo še kaj več pršepnu, tk pa, lah samo
čakamo, da se
nam želja uresniči ;) ...
gs
Hope # Poslano: 1 Maj 2009 20:53
Odgovor Navedek
Gabrijel*, kaj boš drugič pel, saj si napisal, pa bi bilo lepo...bi
poslušala, mislim da nisem edina, kaj praviš na to???
lp,hope
S.Prošev - gabriel stormer # Poslano: 1 Maj 2009 21:39
Odgovor Navedek
Ja, lahko vsi skupaj zapojemo himno pesem.si, ki pa še ni znana,
morda jo pa na pikniku obdelamo, jih je kar nekaj med nami, ki
igrajo na kitaro, pa bi lahko kaj skombinirali!
gs
Dule Metulj # Poslano: 1 Maj 2009 22:39
Odgovor Navedek Spremeni
Ufff, Bogu si pisal, boljš angelom al pa vilam, Bog ma preveč dela
:D:D:D ...
gs
Ja, maš prov Stole, Bog je odpisal, da ma ful dela in naj se v
čimvečji meri sami znajdemo, da lahko organiziramo piknik kjerkoli
v SLO, nekako takole :
" ... Kakor vam ljubo, si ustvarite raj.
Ne moledujte me ..."
... zdej bom pa takole rekel,
poznam prelepo gozdno jasico, kjer plešejo Vile v mesečini,
zelo blizu Ljubljane je, v dolinici pod Urh-om, idealno za piknik
... tam sem že organiziral piknik in je zelo uspel, morda bi tudi
letos lahko priskrbel veliki čarovniški kotel (al pa lohka rečeš
partizanski kotel) za župco al pa golaž, za velik ljudi, pa žar
itd....
lp,
Dule
........................................
zdej pa še drugi naprej počasi, okrog 1.julija bi bil morda pravi
datum za piknik ;)
na obeh žurih bo dobr, je pa res, da je razlika samo 1 teden...
... naš žur bo družinski piknik, piknik pesem.si-jevcev
v Kočevju pa, citiram Romano: "... Morate računati na to, da bo živ-žav. Da bodo, seveda, prišli na ogled, poslušanje, na pijačo, se zabavat tudi lokalni ljudje (rock in alter scena) ..."
Tudi na našem pikniku bo živ-žav, vendar tak kot si ga mi želimo in ga ne krojijo drugi, bo tudi program, poleg branja pesmi bodo tudi skeči, igranje na kitaro, skupinske družabne igre in v tem mesecu pričakujem ideje od vas, želim si, da lahko vsak sodeluje v neki dejavnosti v okviru piknika, če bo želel, pa naj bo to pečenje na roštilju, kuhanje mineštre ali golaža v velikem kotlu, pripravljanja druge hrane ... pa do pripovedovanja zabavnih dogodkov, vicov ....
ma ja, tolk je možnosti za prijetno zabavo, pridte z idejami na plan do konca tega meseca, vsakega predloga bom vesel :)
Metuljček, vse lepo in prav, super si ti zamislil ta piknik in začel peljati naprej, očitno je, da boš tudi izpeljal (glede na odziv). Ampak, naenkrat bo preveč dogodkov skoncentriranih v kratkem času. Že Gregor je včeraj napisal, citiram:
"Obstaja pa nemajhen problem: 4. julij je datum, ki ga je že pred časom rezervirala Romana Novak skupaj z Brankom Baćovićem in ostalimi za srečanje v Kočevju, kamor boste prav tako vsi vabljeni. Ker je tam že vse, s prostorom vred, zorganizirano, jaz pa v nobenem primeru ne bi rad zamudil nobenega od teh dveh dogodkov (in verjamem, da nisem edini), ... Razen tega je vse dogovorjeno tudi za romanje ;) k največjemu izmed nas, dr. Francetu Prešernu na Vrbo 18.6. 2009, kjer bomo imeli literarni večer."
Torej, mislim da je treba dobro razmisliti kaj, kam, in kdaj!
18.06. (četrtek) - romanje na Vrbo 27.06. (sobota) - piknik na Urhu 4.07. (sobota) - pesniški maraton s pesem.si v Kočevju
A ni to mal preveč naenkrat? Po mojem je potrebno neke termine spremeniti v kakšen drug mesec. Veliko nas je, ki bi radi prišli na vsa tri dogodka, ampak, redki so tisti, ki bi to lahko izpeljali in se udeležili vseh treh dogodkov. Če bo vse ostalo kakor je, žal sklepam, da do Kočevja bo redko kdo prišel, ker bo že too much vsega. Pa tudi prijetneje snidenje je, ko se ne videvamo tako pogosto. :-)
Hvala za lepe besede Neda, saj pravijo, prijazna beseda odpira vsa vrata :)
... vsi smo pesem.si-jevci in zakaj bi si zapirali vrata en pred drugim, če obstaja realna bojazen, da bo prišlo na vašo prireditev premalo pesem.si-jevcev, ker so bili pred tem na pikniku 1 teden prej, potem je verjetno najboljši predlog prestaviti piknik na konec avgusta, npr. na 22.8.09.
Sem poklical Gregorja in bo on danes ta problem predebatiral s svojimi sodelavkami in predstavil možno rešitev problema, če res obstaja.
Ker ga ni na svetu uroka, s pomočjo katerega se jaz NE bi zgubila, že zdaj prosim, da mi bo nekdo za vodiča od LJ (obvoznice) naprej. Sicer se zna zgoditi, da bom na piknik prišla le še prespat. :))
Kerstin
Juhu, jaz tud pridem in jaz se tudi zgubim. Kerstin na zemljevidu sem prebrala Neznana cesta in če ne prej se bomo medve tam srečale, pa gremo vizavi vsega na trojanske krofe;))))
Ja fino Metuljček, že vem, da boš tole super organiziral ;)))
Hvala , Nuška, za spodbudne in tako lepo razigrane besede, še z večjim veseljem bom delal na projektu piknik , ko vem da tudi ti prideš... ... 1000 procentov si mi polepšala dan , sem bil kar malce depresiven :):) :)
... piknik gotovo bo, samo ne vem še kdaj, glede na današnje dogajanje, bomo vidli kaj bo Grešak povedal
Hja, moje mnenje je, da naj ostanejo prvotni datumi, veliko nas je navdušenih za 27.06.2009, vsaj jaz osebno ne morem na ostala dva dogodka, če se datum za piknik, ki ga Dule organizira spremeni, sem pa adijo :D! No, to je samo moje mnenje! Sicer pa, se do konec leta še verjetno kje vidimo ...
Zaenkrat kakšnega uredniškega posveta še ni bilo, zato odgovarjam 'individualno' :). Tudi jaz bi pustila datume, kot so bili. Res je vse bolj na kupu, vendar, če smo čisto iskreni, dvomim, da bi to bil razlog, da nekoga ne bi bilo na eno ali drugo prireditev. Kamor te res vleče, boš šel, čeprav takole 'zaporedoma'. Poleg tega takole zaporedoma lahko združimo še več elana, energije, ki kar vleče, veselje, da se kmalu spet vidimo itd.
Pesmi imamo vsak toliko, da ni strahu, da bi se ponavljale.
Poleg tega je piknik, kot ga razumem, precej drugačnega značaja od ostalih dveh prireditev, ki sta bolj 'uradni'. Piknik je piknik. Bo zabeljen s pesmimi, takimi in drugačnimi, a še vseeno bo to predvsem sproščeno druženje, klepet. Je tako? Čas za vse stvari, za katere ga je na Rašci zmanjkalo. :)
Mislim, da se Romana, Neda, Branko ... res nimate bati, da bi feeling/zanimanje zaradi prejšnjih dveh srečanj uplahnilo. Nasprotno, lahko se le še poveča. Če se vidimo na prejšnjih dveh prireditvah ali če se ne. :) Tako in tako se ne bomo vsi oz. čisto isti člani videli na vseh treh srečanjih, pa ne zato, ker so tako na kupu.
Avgust me ne mika tudi zato, ker zadnja leta vremensko ni nič prijeten.
Ja, dragi prijatelji in prijateljice na Pesem.si, na neki običajni ravni je ta zaključek , torej , piknik šele avgusta, razumljiv , kolegijalen, empatičen, itd., tudi jaz sem tako razmišljal in praktično se že vdal v usodo, da bo piknik pač 22.8., sej ste lahklo to prebrali ...
... pa mi ni bilo jasno zakaj sem ratal potem nekam depresiven, »bo pač avgusta, sem si govoril ...«
...potem pa se oglasi na forumu moja najljubša prijateljica Nuška in kot Vila Metuljčica potrese zlati prah spoznanja v mojo dušo, lahko bi rekel pravo razsvetlenje :
... ideja o pikniku je prišla od Gregorja, potem je bilo nekaj zatišja in jaz sem idejo ponotranjil, si močno zaželel našega družinskega srečanja in posadil to »seme« v virtualno zemljo tega portala, počasi smo eden za drugim začeli zalivati to rožico, ki je zrastla iz semena in ... da bi kar pustil uveneti to biljko čez poletje? in se srečati z vami, ko bi vsak komaj priletel z dopusta? Kje bi bila tedaj tista inspiracija , ki jo bomo počasi dvigovali, jo negovali do končnega datuma , ki bi moral biti 27.6. ?
... bi nekdo morda rekel,saj je dovolj, da se imamo radi in bomo ful veseli, ko se bomo lahko po dopustih takoj srečali. Je že res to, vendar meni ni dovolj navaden družinski piknik, jaz si želim VEČ od življenja, kot bi rekel moj nick Odisej, želim si , da na pikniku vsi poberemo sladke sadove drevesa, ki smo ga kot malo mladiko začeli negovati sedaj, vsak bo negoval svoja pričakovanja, kaj bo inspirativnega prispeval na pikniku, pa si bomo sproti to izmenjavali tu na portalu, kot se že dogaja ... vsak , še tako preprost prispevek bo dragocen in bogato nagrajen z našo ljubečo pozornostjo, tako kot to zmorejo le člani družine ...
Zatorej prijateljice in prijatelji iz Kočevja, prosim vas, ne mi nabijati občutkov krivde, ker vam bom , kao, miniral srečanje v Kočevju, povem vam, obisk portalovcev na vašem srečanju je ŽE DOLOČEN, določen je v mislih tistih , ki bi itak šli tja.
Torej, jaz bom organiziral piknik pod Urhom, ki bo na dan 27.6.09, ali pa ga sploh ne bo, ker jaz ga v avgustu res ne mislim organizirati zaradi razlogov, ki sem jih podrobno opisal zgoraj...
Pa še to, ne vem zakaj bi bil piknik na ta datum konkurenca literarnim večerom??? Gre za popolnoma različni zadevi in ne vidim nobenega sovpadanja v tem razen, da se morda srečamo isti ljudje na dveh različnih druženjih s popolnoma različno vsebino! Kar pa je samo plus in nikakor minus!
Bilokateri datum, pa ne slabonamerno, ne mišljeno nalašč, je vedno tako, nekdo nekaj ima, ostali pa imajo oz. imamo čas, pa čemu bi potem izpustili prijetne sončne dneve. Pojdimo na sonce, nekaj spečimo, imejmo literarno uro, ki nam bo v korist in užitek in potem spet pride dan, ko bomo imeli čisto vsi čas za piknik. Vedno je tako, da nekomu čas ne gre, ker ima kaj druga, a potem je čakanje že prepozno, vremenu ne morem narekovat ...sonca...! Z razumevanjem, lp, hope (pridem)
S.Prošev - gabriel stormer:Pa še to, ne vem zakaj bi bil piknik na ta datum konkurenca literarnim večerom??? Gre za popolnoma različni zadevi in ne vidim nobenega sovpadanja v tem razen, da se morda srečamo isti ljudje na dveh različnih druženjih s popolnoma različno vsebino! Kar pa je samo plus in nikakor minus!
Ne gre za konkurenco, Stojan. Preprosto se bo marsikateri član, ki ne stanuje ravno v bližini obeh lokacij, moral odločiti na kateri dogodek bo šel, ker si obeh tako na kupu ne bo mogel privoščiti. To pa pomeni, da se bomo razdelili in da nas bo na obeh dogodkih manj. Želimo pa si, da se bi nas srečalo in do sitega naklepetalo in spoznalo čim več. Glede na to, da imamo v začetku poletja že dve priložnosti za srečanje, bi bilo morda bolje, da se znova srečamo konec poletja.
Ker pa piknika ne organizira uredniška ekipa pesem.si ampak Dule, bo tudi datum piknika določil on. Kot skrbnik sem samo povedal, kateri datumi so zasedeni, kot član pa še moje osebno mnenje o predlaganem datumu.
Hahaha, Gre gor ;), dobro jutro, ma sploh ni problema, pač vsak pove svoje mnenje, predlogi so gor, organizatorji pa naj fiksirajo datume, da se ve, kako in kdaj! Tisto o "konkurenci" sem zato napisal, ker pač nekateri menijo, da če bo piknik tedaj in tedaj, ne bo toliko članov v Kočevje itd., kar nima veze, kdor bo lahko, bo šel na vse tri omenjene ali pa še več prireditev, ki sploh niso omenjene, pa potekajo vzporedno ali celo na iste datume! Vlečem pa vodo na svoj mlin :D, ker je, žal vsaj zame, 27.06.2009 edini datum, ko si lahko privoščim odsotnost, ki mi ne bo naslednji dan narekovala odhoda v službo :D:D:D! Pa še dogodek bo V LJ, kamor pridem v dobri uri po avtocesti! Ok, lep in uspešen dan še naprej!
Nanesimo skupaj suha drva, da bo ogenj lep in topel, da nam srca bo ogrel Mokra drva pa pustimo, saj se kadilo bo, smodilo, nas v oči bo peklo in na jok težilo.
hm ... ljubljeni moji, dobronamerno seveda: a nimate občasno občutka, da preveč kompliciramo? sicer je tole nadvse zabavno, pa vendar ... saj ne gremo na odpravo v afganistan, matr!