
Kaj storim,
ko sredi zimev Afriki srečam žabo,
prepoteno v dašikiju,
mukotrpno, letečo,
skozi stepo.
Nahitro povežem
vrvice med palicami
in spletem ta zmaj.
Našel sem gral,
linijo odrešitve,
napoleonov gnev,
pogum tjulnjev.
Zdaj,ko imam
še šamanov zob,
ribje solze,
in pusto sonce
lahko poletim
v vesolje.
Komentiranje je zaprto!
![]()
Napisal/a: Sašo Vizjak
Uredniško pregledano.
Ocenjevanje je zaključeno!